13.kapitola 1.část

7. července 2007 v 11:02 | Martti z Medového ráje |  Harry Potter a utajená věštba (7.díl)
Nazdaaaaar, vím, že to hrozně dlouho trvalo, ale je tu další kapča! No, spíš první část…omlouvám se, že není celá, ale nějak jsem se zasekla v psaní a nechci vás nechat čekat než to dopíšu ( což by asi ještě chvíli trvalo : ). Tak se nezlobte a přeju pěkné počtení a supéééér prázdniny!
Martti z medového ráje

" Tak co? Jak se máte? Ani jsme si pořádně nepopovídali, co jsme tady!" poznamenala Hermiona, když už z Harryho vytáhla všechny podrobnosti kolem jeho návštěvy u McGonagallové, včetně toho, jestli vypadala unaveně nebo strhaně, jestli byla smutná nebo odměřená a tak dále…
" Já už jsem si tady tak zvykla, že si vůbec nedokážu představit, že bychom se sem letos nevrátili!" pokračovala.
" To já taky. Myslím, že tenhle rok bude vážně super. Není tady přece Snape a dokonce ani Malfoy. No i když možná tu už nebude taková zábava - nebudeme se mít s kým hádat." prohlásil přesto Ron s velkým nadšením při představě, že už nebude muset snášet vražedný pohled svého "oblíbeného" profesora po zhlédnutí jeho nevábného obsahu kotlíku a ani mu dokonce nebude hrozit nebezpečí, že na chodbě narazí na toho ulízaného peroxidového idiota - Malfoye!…
" No, já myslím, že tu bude zábavy dost i bez Malfoye…" poznamenal najednou ponuře Harry, pozdě si uvědomil, že jeho výrok se neobejde bez reakce jeho kamarádů…a hned se o tom přesvědčil.
" Cože? Harry, něco se děje?" vyskočila hned ze židle Hermiona.
" Ne, to nic…to já jen tak…" ujišťoval ji okamžitě Harry, protože rozhodně nechtěl, aby se dozvěděla o pravém důvodu jeho ponuré nálady.
Hermiona se ne něj jen tázavě podívala a už už ho chtěla začít přesvědčovat, aby jí řekl pravdu…
" Hele, Hermi…přišel ti Denní věštec!" vyhrkl najednou Ron a hodil na Hermionu ranní výtisk oblíbených kouzelnických novin, protože pochopil Harryho zastírací manévry. Doufal ale, že jemu Harry o tom poví. To ale opravdu nebyl Harryho úmysl - těžko by se mu svěřoval s tím, že se pohádal s jeho sestrou a že to bez ní nemůže vydržet a o Nevillovi mu taky nechtěl vykládat.
Nicméně Ronův úmysl vyšel a Hermiona byla brzo zcela začtená a najednou se i k Harrymu snesla malá rozcuchaná sovička. Kdo by mi teď jen mohl psát? - podivil se Harry a přitom roztáhl pomuchlaný pergamen…
Nazdar Harry,
Co se s váma letos děje?
Už ste takovou dobu ve škole a ani ste se u mě nezastavili.
Tak koukejte přijít dneska odpoledne na čaj!
Hagrid
P.S. A žádný výmluvy!
Harry podal dopis i Ronovi a Hermioně a Hermiona se hned plácla do čela a odložila rozečtené noviny : " No jo, my jsme na chudáka Hagrida úplně zapomněli. Musíme za ním zajít, stejně máme dneska odpoledne čas!"
"Jasně…stavíme se u něj!" souhlasil Ron a Hermiona si znovu roztáhla noviny.
Harry to nemyslel zle, ale popravdě neměl zrovna moc náladu na návštěvu, na druhou stranu ho ale chápal - sám zažil dobu, kdy si myslel, že na něho všichni zapomněli a přitom za tím vším stál Dobby. A za tím, že oni zapomněli na Hagrida zase jedině profesoři, kteří jim naložily hroznou spoustu domácích úkolů - i přes to, že byl teprve začátek školního roku. Na dnešek se Harry ale přesto těšil, protože je čekala první hodina obrany proti černé magii s Lupinem.
" Hermiono?" ozval se najednou Ron, "Tohle ti asi vypadlo!" a podával jí stránku z Denního věštce, kterou sebral z podlahy.
" Jo, díky. Že jsem si ani nevšimla!" popadla hned Hermiona vypadlý papír a hned ho zběžně prolétla, najednou vykulila oči a z jejího hrdla se vydral zděšený výkřik, Harrymu až přeběhl mráz po zádech, když se zpamatoval viděl už jen, jak se Hermiona vymrštila ze židle a bleskově se vyřítila z Velké síně. Zůstala tu po ní jen ozvěna jejích kroků na kamenné dlažbě, která se nesla celou síní…
Harry s Ronem chvíli jen vyděšeně zírali, ale pak se rychle naklonilinad rozečtený Věštec ve snaze zjistit, co způsobilo Hermionino zděšení….
A to se jim opravdu podařilo, naskytl se jim totiž pohled na půl stránky zabírající novinový článek s velkým palcovým titulkem….
Další útok stoupenců Vy-víte-koho na mudly!
Nečekaný útok na mudlovskou rodinu…
V noci na dnešek došlo ke krvavému útoku na mudlovskou rodinu bydlící v londýnské obytné čtvrti. Pro oba mudly se stal útok osudným….
Vedoucí odboru pro bystrozory oznámil, že zasáhli, co nejrychleji mohli a podařilo se jim zatknout dva z útočníků - Keneddyho Buynta a Rogera Pauldryho. Oba tito muži jsou syny rodičů z vážených kouzelnických rodin v Americe, kteří se ale v nedávné době přidali na stranu Vy-víte-koho, takže je zřejmé kým byl útok zosnován..
" Jsou ostudou našich rodů - stydíme se za ně." nechal se slyšet jeden z rodičů…
" Oba zavraždění byli mudlové, pouze jejich dcera je čerodějka - podle našich informací studuje sedmým rokem v Bradavicích a je nejlepší kamarádkou Harryho Pottera - vyvoleného." prozradil pracovník ministerstva kouzel.
Grangerovi neměli žádného dalšího potomka kromě již zmíněné slečny Hermiony Grangerové. Ta bude brzy kontaktována ministerstvem.
Mudlovská policie zatím nepojala žádné podezření, případ bude ale asi později policií vyšetřován jako záhadné zmizení, protože svědkům byla vymazána paměť a stopy byly zahlazeny.
" Důvodem vraždy mohla být nenávist vůči nekouzelnickým rodinám, což by ale neobjasňovalo proč se obětí staly zrovna Grangerovi. My jsme přesvědčeni, že šlo spíše o hru na city Harryho Pottera, který bude jistě se svou kamarádkou plně soucítit.." uvedl zdroj, který si nepřeje být jmenován..
Ne! To nemůže být pravda! zděsil se Harry v duchu. Jak se to mohlo stát? Proč zrovna Grangerovi? Byl naprosto v šoku! Tak teď má vinu i na smrti Hermioniných rodičů. Bylo mu naprosto jasné, že to je kvůli němu - proč by přece Smrtijedi zabíjeli obyčejnou mudlovskou rodinu…
I když se co mohl snažil zachovat klid ve svém nitru stále slyšel protivný posměšný hlásek: Můžeš za to jedině ty!!! Kdyby se nekamarádila s tebou, nic by se nemuselo stát! Kolik lidí už zaplatilo životem za to, že ses narodil? No? Kolik?…
Harry se ani nebránil…vždyť to je pravda….Neměl by se s nikým bavit ani kamarádit, jedině tak by ušetřil všechny velkému smutku!
No ale co chudák Hermiona? Vždyť je to strašné! On také přišel o rodiče a zažil to samé, ale
to byl ještě malý ….a nešťastný z toho byl až když " dostal trochu rozum"…ale Hermiona!
" To není pravda, že ne?" přerušil najednou Harryho myšlenky Ron, který byl celý zelený a vypadalo to, že se každou chvíli sveze pod stůl.
" Rone, to bude dobrý," snažil se ho uklidnit Harry, ale Ron vypadal čím dál, tím hůře. Harry se tedy rozhodl, že ho pro jistotu odvede na ošetřovnu, z Velké síně je doprovázely tázavé pohledy všech studentů - všichni si samozřejmě stačili všimnout útěku Hermiony.
Harry si v tuhle chvíli doopravdy nedokázal představit kam mohla utéct. Ale stejně věděl, že by za ní nemohl jít - přece by nestála o to, aby za ní ještě lezl ten, kdo způsobil smrt jejích rodičů…
Nakonec předal svého zděšeného kamaráda madam Pomfreyové a i když by byl mnohem radši někde o samotě se se svěšenou hlavou vydal na první hodinu.
**********************************************************************
Harry stále počítal minuty zbývající do konce hodiny. Nemohl se soustředit, stále jen musel myslet na Hermionu - má za ní jít a nebo ji má raději nechat na pokoji, aby se s tím vypořádala sama?
" Pane Pottere! Můžete se alespoň chvíli soustředit na můj výklad? Nezapomeňte, že vás čekají zkoušky OVCE!"
Harry sebou trhl, už to došlo i Kratiknotovi, že Harryho mysl zabrouzdala bůhvíkam, ale jeho roztěkané myšlenky nelze za žádnou cenu nelze přinutit, aby se soustředily na nudný a monotónní výklad starého profesora…
Ale co…bylo mu teď upřímně jedno, jestli se nepřipraví ke zkouškám…vždyť jsou mnohem důležitější věci, které potřebuje vyřešit. A také nemůže vědět, jestli ještě vůbec bude v Bradavicích…vždyť zkoušky jsou až v červnu…a to už může být všechno jinak…
Najednou Harryho někdo popadl za rameno. " Hej, Harry! Pojď, musíme na další hodinu!" Harry si promnul oči a uviděl, že před jeho lavicí se sklání Nevill.
" Jo, jasně!" zmohl se konečně na odpověď a vypotácel se z prázdné třídy. Tak se zabral do svých myšlenek, že předtím ani nezpozoroval, že hodina už skončila.
" Harry?…" ozval se najednou potichu Nevill, " díky!" řekl a podíval se na něj.
" A za co?" zeptal se ho Harry.
" No…přece dneska ráno…už je mi líp…vážně je to lepší, když nejsem zalezlý v posteli…" Teď už Harrymu konečně došlo, čím si zasloužil to děkování a byl docela rád, že se z toho Neville tak rychle dostal.
*********************************************************************
Jakmile Harry vstoupil po boku Nevilla do kamenné učebny jeho chmurné myšlenky se na chvíli rozplynuly, když si Harry vzpomněl, že ho teď čeká očekávaná obrana proti černé magii….ale za chvíli stejně zase musel myslet na Hermionu…měl by ji přeci jenom jít hledat….
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Péťa Péťa | 7. července 2007 v 17:58 | Reagovat

Je to mooc hezký - jen tak dál

2 Péťa Péťa | 7. července 2007 v 19:15 | Reagovat

Marti abych nezapomněla - udělaly jsme si s kamarádkou blogísek - www.brumbalova-armada.blog.cz . Tak se tam kdyžtak mrkni ;) Pozdějc tam dám i tu svojí "povídku" :)

3 eM eM | 7. července 2007 v 21:41 | Reagovat

ty vole tak to je drsný..... doufám že to je omyl s tou smrtí to by byla fakt škoda....

4 kristina kristina | Web | 7. července 2007 v 23:13 | Reagovat

moc krásný i když smutný, jen tak dál!!!!

5 Joe Barrt Joe Barrt | 8. července 2007 v 9:23 | Reagovat

Co na to říct ............

6 mirek mirek | 8. července 2007 v 21:53 | Reagovat

no tak tohle je hnusný.... od hermiony rodiče bych určitě umřít nenechal!!!!!! to je fakt škoda.

7 pasu-Hanka pasu-Hanka | E-mail | Web | 9. července 2007 v 11:15 | Reagovat

Týjo, překvapuješ! už jsem pomalu přestávala doufat, že něco přidáš :)) Ale kapitolka je opravdu mooooooc pěkná, povedla se ti :D Doufám, že další písneš co nejdříve!!!

8 kikina kikina | 9. července 2007 v 13:26 | Reagovat

pěkné ale smutné...... :-(

9 Live.Eastman Live.Eastman | 10. července 2007 v 13:45 | Reagovat

Jak si to mohla udělat ???

to neni možný , já bych její rodiče zemřít nenechal !!!!

10 DElektra DElektra | Web | 12. července 2007 v 13:23 | Reagovat

ahoj. máš pěkný blog. chci vás pozvat na svůj blog mám ho nově založený a týká se Harryho Pottera tak kdo chce at se příde mrknout.. sice tam toho ještě moc nemám ale určitě to doženu... čau a dík...

11 Polgara Polgara | E-mail | Web | 13. července 2007 v 16:10 | Reagovat

Moc hezká kapitola....i když...na můkus trochu moc smutná

12 aenda aenda | E-mail | Web | 14. července 2007 v 10:24 | Reagovat

užasná kapitola... jen tak dál těším se na další

13 lady šann lady šann | Web | 14. července 2007 v 23:46 | Reagovat

Týjo! nedokážu pochopit lidi, co tohle pomlouvaj! Vždyť je to nádherný! Skvělá akce! A že byste Grangerovi zabít nenechali? V tom je právě to, co se mi na Martince líbí: ta originalita!!! :oD  

ps pro martti: znám tvůj ohavnej nápad a doufám, že ho nehodláš uskutečnit!!!!

14 ZuziRůže ZuziRůže | Web | 15. července 2007 v 15:49 | Reagovat

A copak je to za ohavnej nápad??? Jinak super!!! Teda je to smutný, ale taky nechápu lidi kterým se to nelíbí.

15 Pájůlinka Pájůlinka | 15. července 2007 v 20:41 | Reagovat

Doufám že 2. část  kapitoly bude brzo.A jakej že je to ohavnej nápad?????????????????????????

16 DElektra DElektra | Web | 18. července 2007 v 18:46 | Reagovat

ahoj máš super blog..ale chci tě poprosit abys hlasovala pro můj blog v soutěži na stránce fantastictwo.blog.cz..... jo a je to soutěž SONB a já jsem DElektra a můj blog je o harrym potterovi tak jestli chceš přid se mrknout...předem moc děkuju...

17 lucik lucik | 21. července 2007 v 23:11 | Reagovat

ahojky je to suprový,stimle nadání to dotáhneš daleko!!!už se těšim na pokračování

18 whitte whitte | Web | 24. července 2007 v 20:15 | Reagovat

podívejte se pls taky na moje stránky o HP. Díky

19 Domiška Domiška | E-mail | 26. července 2007 v 11:52 | Reagovat

Je to docela smutný ale už očekávám další kapitolu....tak at už tu je.......

20 .............. .............. | 5. srpna 2007 v 15:33 | Reagovat

Sorry,ze ti to posilam. posilam to hlavne ze strachu. tento dopis pochazi z venezuely byl vyslam aby zmenil tvuj zivot a udelal te stastnejsi.posli tento dopis 20 lidem do 96 hodin.zmeny se dockas do 5 dnu.alena Kovarikova ktera tento dopis poslala 22 lidem vyhrala v losovani automobil.erik prazak ktery tomuto dopisu neuveril do 5 dnu dostalrakovinu a zemrel.TAK CO POSLES TENTO MAGICKY DOPIS?RADIM TI ANO,JAKO JSEM TO UDELALA JA

.............................................................................................................................................................

řetězovky to víš:)

21 Egonias Egonias | E-mail | Web | 13. srpna 2007 v 9:17 | Reagovat

Jukněte prosím na tento webík: www.hp-vseobecne.own.cz

22 Egonias Egonias | E-mail | Web | 18. srpna 2007 v 18:19 | Reagovat

Jukněte prosím na www.hp-vseobecne.own.cz díky moc

23 medmedík medmedík | Web | 27. srpna 2007 v 13:28 | Reagovat

Je to pekna poviedka, natrafila som na nu uplnou nahodou ale to neva bo som rada, ze som na nu vobec natrafila. Ale, kedy bude dalsia cast? bo ako sa tak nato tu kukam uz dlho zadna nova cast nepribudla

24 sajka13 sajka13 | 10. září 2007 v 19:59 | Reagovat

kdy už konečně bude další díl??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

25 helix helix | 26. prosince 2007 v 21:55 | Reagovat

moc hezký martti fakt si šikulka.....chválím já bych to lépe neudělala.Minule jsem četla povídku a autorovi jsem to okomentovala jako druhou nejlepší....tebe dávám teĎ na první místo...jen tak dál...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama