12. kapitola Je to tak snad lepší?

29. května 2007 v 15:45 | Martti z Medového ráje |  Harry Potter a utajená věštba (7.díl)
Ahoooojky, doufám, že se vám tahle kapitolka bude líbit a napíšete mi spóóóustu komentářů. : ) Tuhle kapitolku věnuju Joe Barrtovi za první komentář!
Martti z Medového ráje

…fialový hábit, který měl na sobě se hedvábně leskl…Harry stále čekal, že se něco stane. Myslel si, že na něho Brumbál promluví a nebo mu dokonce také dá nějakou radu ohledně viteálů. Ale ředitel stále mlčela a záhadně se usmíval.
" Ehm, pane Pottere?" ozval se náhle ženský hlas. Harry skoro zapomněl, že je tu vlastně kvůli McGonagallové.
" Promiňte, paní profesorko!" omluvil se a dál se snažil věnovat pozornost už jen jí.
" To je v pořádku!" řekla a bradu si podepřela propletenými prsty.
" Asi byste chtěl vědět, proč jsem vás zavolala," položila řečnickou otázku, " takže pro začátek- jistě víte, že tento rok vás čekají zkoušky OVCE. Jste už jistě plně informován o náročnosti těchto zkoušek a počítáte jistě také s tím, že jakožto student sedmého ročníku budete vystaven většímu nátlaku ze strany učitelů.
Zároveň jsem si ale jistá, že zkoušky OVCE jsou to nejmenší, s čím si teď děláte starosti, že ano?"
Harry přikývl a profesorka hned pokračovala: " Vím,že máte před sebou velice důležitý úkol. Chci tedy, aby jste věděl, že můžete kdykoliv opustit Bradavice, samozřejmě kvůli vašemu poslání…Jste už plnoletý a já myslím,že ani nemám právo vám v něčem bránit. byla bych ale ráda, kdy by jste mi dal vědět v případě, že by jste se chystal na určitou dobu odejít. také je zde možnost opakování zkoušek nebo posunutí jejich termínu, pokud byste se z nějakého důvodu nemohl dostatečně připravit nebo se ke zkouškám nemohl dostavit." odmlčela se a pohled upřela ven z okna na zapadající slunce, které se jako velký pomeranč nořilo za vrcholky stromů. Jeho uhasínající záře se jí zrcadlila v očích, které se náhle zaleskly.
Minerva se ale rychle vzpamatovala a obrátila se zpět na Harryho.
" Asi je zbytečné ptát se vás, jestli nechcete nějak pomoct?" zeptala se smutně.
" To asi ano." přisvědčil Harry. Nevěděl, co více na to říct, ale paní profesorka měla zřejmě ještě něco na srdci, a tak tiše čekal.
" Pane Pottere, jistě jste mě poslouchal na hostině?" Harry přikývl.
" Bradavice jsou doopravdy chráněny. Ale nechci aby jste si dělal zbytečné iluze. Ta ochrana není zdaleka taková, aby se nemohlo nic stát. Ale zabrání alespoň prozatím přepadnutí školy Smrtijedy….Také jste si jistě všiml, že se nikde zatím nic neděje- všem je to divné, a proto si myslím, že Vy-víte-kdo něco chystá…něco hrozného. Ale s tím si zatím nedělejte starosti. Soustřeďte se teď hlavně na svůj úkol…"
Teď už Harryho zcela opustila ranní dobrá nálada. Pohádal se s Ginny, znovu si připomněl to, co ho čeká, ale hlavně dostal znovu strach…strach o všechny své blízké. A hlavně měl teď jistotu, že se něco stane, což mu ještě utvrdila dnešní scéna u jezera.
Ale má to McGonagallové říct? Měla by to vědět, všichni jsou přece v ohrožení. jindy by to hned všechno vypověděl Brumbálovi, ale když tady není…ne! Je tady. Je přeci na obraze, takže Harryho také uslyší a McGonagallové může poradit…musí to říct!
Jindy by si to radši nechal pro sebe než aby to vykládal té přísné profesorce. Protože mu v těchto věcech nikdy nevěřila nebo ho spíš uklidňovala Teď ale o tom bude vědět i Brumbál a navíc i McGonagallová se změnila- už věděla ( nejspíš od Brumbála)
o Harryho úkolu a také o všech nebezpečích, které všem hrozí. Byla ředitelkou…
Harry se nadechl a pomalu promluvil: " Ehm…paní profesorko…chtěl bych vám ještě něco říct. Myslím, že je to důležité!"
" Ano, poslouchám vás!" řekla paní profesorka, ale zdálo se, že se jí v obličeji objevily obavy.
" Dnes…jsem byl u jezera. Zdálo se, že je všude klid. Ale pak jsem uslyšel nějaké hlasy a praskání větví. Rozhlédl jsem se odkud ty zvuky přicházejí a na kraji Zapovězeného lesa za sromy jsem zahlédl dvě postavy v černých hábitech. Postavil jsem se a…"
Nevěděl, jestli jí může říct i o tom, že ho v tu chvíli znovu hrozně bolela jizva- to právě potvrzovala jeho předtuchu, že ty postavy měli co do činění s Voldemortem, proč by ho jinak ta jizva tak bolela…Rozhodl se, že se o tom McGonagallové ani slůvkem nezmíní. S tímhle by se svěřil pouze Brubálovi ..nechtěl, aby si o něm myslela, že je slaboch nebo něco takového.
" Jakmile jsem se ale znovu podíval za stromy, zdálo se,že mě ty osoby zahlédly a hned zmizeli - nejspíš se přemístili…já…možná,že to nic neznamenalo…ale říkal jsem si, že byste o tom měla vědět…"
Profesorce ztuhl přívětivý úsměv na tváři, ale snažila se zachovat klid.
" Pane Pottere, už vám nebudu namlouvat jako dřív, že to nic nebylo a že je všechno v pořádku. Nebudu ale ani tvrdit, že to musí jednoznačně znamenat něco zlého. Opravdu nevím, kdo to mohl být, ani proč tam byl. Každopádně jsem ráda, že jste mi to řekl. Pokusíme se zvýšit ochranu bradavických pozemků. Nemůžeme teď už víc dělat na ochranu školy a vy si s tím pokud možno nedělejte moc velké starosti…"
Opět se usmívala, ale v duchu byla velice neklidná. Jak je to jenom možné? Je teprve začátek roku a už se zase něco děje? I když tento tok s tím docela počítala. Není tady přece Brumbál…i když může se s ním alespoň poradit, ohlédla se na velký obraz na stěně…
" Budu se snažit!" odpověděl Harry na její předchozí slova a na tvář mu dopadl první měsíční paprsek.
" Máte ještě něco na srdci?" zeptala se ještě ředitelka. Harry zakroutil hlavou.
" V tom případě můžete jít. Přeji hodně štěstí!" rozloučila se a Harry zamířil ven z ředitelny po točitých schodech. Zatímco procházel chladnými potemnělými chodbami byl plný rozpoluplných pocitů.
Byl velice smutný z hádky s Ginny. Ale pochopitelně jí nechtěl říct, co u jezera doopravdy viděl. Hlavně když měla ráno takový strach a obavy. Ale možná to takhle je lepší - když nejsou spolu. On totiž také trpěl obavami, ale o Ginny. Asi vůbec neuděla dobře, když se k ní opět vrátil…Ginny má teď kvůli němu strach a kdokoli jí může ublížit¨- třeba dnes ráno. Miluje jí a právě proto nemůže dopustit, aby se jí kvůli němu něco stalo…i když neví, jak to bez ní vydrží, nesmí s ní být. Jak by si vyčítal, kdyby se jí něco stalo a on by věděl, že na tom má největší vinu…
Doufal,že bude pořád vědět, že jí miluje a snad pochopí, že nemohou být spolu. Posledním slovům ale Harry popravdě vůbec nevěřil, když si vzpomněl, jak se ho snažila přesvědčit, že voldemort se o nich už jistě dověděl a tak dále…
Pomalu došel až k portrétu Buclaté dámy, na večeři už chuť neměl, a tak vkročil do společenské místnosti, kde se bavili studenti, kteří se právě vrátili z Velké síně, Na křesle u krbu Harry zahlédl i Rona, ale neměl chuť se s ním teď bavit. Ron by se stejně jen vyptával, co mu chtěla McGonagallová a Harry mu stejně ani nechtěl říct o scéně u jezera…Chtěl teď být o samotě, a tak se snažil co nejrychleji a nejnenápadněji snažil dostat do ložnice, což se mu vzápětí podařilo. Svalil se na postel, zavřel oči a alespoň na chvilku se snažil zapomenout na své starosti.
Ale i za zavřenýma očima měl stále obraz té samé tváře - Ginny…
Nevěděl si rady, miloval ji tak, že bez ní nemohl být ani chvilku. Kde byly ty časy, kdy ji bral jen jako malou sestru jeho kamaráda. Možná to i tenkrát bylo lepší než nyní…
*******************************************************************
Ráno Harryho probudilo neustálé převalování a šustění peřin. Harry si protřel oči - ani nevěděl, jak se mu včera podařilo usnout, zvedl se a dopotácel se k místu, odkud se ten hluk ozýval…
A opět zjistil, že za vším stál Nevill..Včera Harry docela zapomněl na jeho celodenní nepřítomnost. Harry ho totiž neviděl ani odpoledne a to Nevill nebyl ani na vyučování. Proto se rozhodl, že se ho radši dojde zeptat, jestli se něco děje…
Neville měl kruhy pod očima a vypadal ustrašeně…
" Neville, stalo se ti něco? Včera jsem tě celý den neviděl!!" zeptal se tedy Harry, když došel až k Nevillově posteli.
" Ne…to…nic. Já…nemůžu ti to říct…vypadal bych jako…"
" Co? Proč nemůžeš?" zeptal se naléhavě Harry.
" Ne…prostě nemůžu!" ukončil debatu Nevill. Ale Harry se nenechal jen tak odbýt…
"…Neville, podívej se jak vypadáš! Myslíš, že ti bude líp, když si to necháš pro sebe? Nevím, co se ti stalo, ale myslíš, že se budeš cítit líp, když mi nic neřekneš?"
Harry věděl, že tohle na Nevílla platí a byla to pravda, protože Nevill se za chvíli znovu ozval.
" No…tak dobře! Víš ,jak se mi včera zdál ten sen…tys´mě vůbec neposlouchal a …" Nevillovi se nejdnou v obličeji objevil naštvaný výraz, " TO NEBYLO V POHODĚ, ANI V KLIDU!! COPAK JSEM UDĚLAL NĚCO ŠPATNÝHO, ŽE MĚ PRONÁSLEDUJOU I VE SNU?!? JÁ NECHCI, ABY JSTE MĚ UTĚŠOVALI JAKO MALÝHO, ALE MůŽETE MĚ ASPOŇ POSLOUCHAT?" Nevill přestal křičet, ale Harry se nezmohl ani na slovo,v takovémhle rozpoložení Nevilla ještě nikdy neviděl. Harry se radši ani moc nerozhlížel po ložnici, protože ten hluk musel už všechny vzbudit!
" NE…ne promiň!" ozval se najednou znovu tichým hlasem Nevill.
" Já..nechtěl jsenm na tebe křičet, ale prostě se mi zdál ten sen a Ty-víš-kdo se mě snažil přetáhnout na stranu Zla…jasně, že jsem nechtěl, ale asi si dokážeš představit, co na to Ty-víš-kdo…pak jsem se vzbudil, ale bylo mi hrozně špatně, tak jsem znova usnul. Ten sen se mi zdál znova znova a teď zase. Nemůžu se toho zbavit a pořád před sebou vidím Smrtijedy a tak…nechci, aby sis o mně myslel, že jsem zbabělec, ale já bych to fakt asi nevydžel…" Nevill utichl a přitáhl si peřinu až pod nos jakoby se chtěkl schovat přede všemi obavami a starostmi..
" Proč bych si to měl myslet? Myslíš, že mě se nikdy nic takového nestalo? Ale fakt nevím, co to má znamenat…nejlíp by asi bylo, kdyby ses na to snažil nemyslet, trochu se vzpamatoval a šel na snídani. Protože takhle se toho nezbavíš, když na to budeš pořád myslet…"
Harry už se pro jistotu nepokoušel Nevilla nijak zvlášť uklidňovat, ale zase se snažil, aby si s tím nedělal příliš starosti.
Jemu samotnému to ale bylo opravdu divné. Věděl, že to rozhodně nebylo jen tak. Pryč byly časy, kdy se snažil říkat si, že to mohl být jen bezvýznamný sen. Byl si jistý, že to musí něco znamenat. Ale, že se ten sen zdál i Nevillovi. Toho přeci nikdy nikdo neohrozil. Po tom, co Smrtijedi použili na Nevillovi rodiče kletbu Cruciatus nikdy už neměl Voldemort na Nevilla "spadeno".
Nejdivnější na tom všem byl sen, který se zdál Harrymu.
Ty dva sny by spolu mohli souviset. Nevillovi se zdá, že hio chce Voldemort zlákat na svou stranu a Harrymu zase o postavě v černém hábitu, který má hlas jako Nevill…
Harry si to stále nemohl srovnat v hlavě, ale nakonec dospěl k názoru, že i kdyby ty sny měli nějak souviset s budoucností, nemůže dělat nic proto, aby tomu zabránil. Snad jen…
*****************************************************************
Po tom,co se vzbudil i Ron byl Harry, jak očekával zaplaven spustou otázek ohledně návštěvy u McGonagallové. Bylo docela težké udržetv tajnosti tu scénu u jezera. A u snídaně ho to čekalo znovu, protože na jídle si tam už pochutnávala Hermiona.
Ginny tam naštěstí pro Harryho nebyla - ne, že by jí nechtěl vidět- po tom přímo toužil, ale nevěděl, jak by se před ní měl zachovat. Nevěděl, jestli by se s ním snažila usmířit, nebo s se s ním dokonce bavila. Ale spíš si myslel, že by byla naštvaná a čekala by, že se jí omluví a všechno jí vysvětlí.
To by ale neudělal, vždyť by pak měla ještě větší strach než dosud. I přesto, že věděl, že pro něj bude těžké stále na ni nemyslet a nevšímat si jí, teď už věděl, že to je to nejlepší, co může v tuhle chvíli dělat…
Prosím pište komenty!!!! Díííky! :0)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zuzka Růže Zuzka Růže | Web | 29. května 2007 v 16:39 | Reagovat

ÁÁ, jupí, první komentář!!

Kapitola je super, super super!!

Jenom je mi líto Harryho a Ginny

2 Joe Barrt Joe Barrt | 29. května 2007 v 16:44 | Reagovat

Sem druhý chjooo.BOMBA ako předtím.Ak jinak

3 DOMČA DOMČA | 29. května 2007 v 17:13 | Reagovat

no tak tohle nemá chybu... je to super... teda doufám že nevill nebude smrtijed.. to by byla síla....a taky by to byla škoda.

4 Polgara Polgara | E-mail | Web | 29. května 2007 v 18:01 | Reagovat

Moc hezká kapitolka, ale věta (řekla a bradu si podepřela podepřenými prsty.) Tam trochu vadí....

5 Martti Martti | 29. května 2007 v 19:43 | Reagovat

jéé sorry, tam mělo bejt propletenými (ne podepřenými prsty), hned to jdu opravit...

6 Harry Potter 7 Harry Potter 7 | E-mail | Web | 30. května 2007 v 16:23 | Reagovat

Super,kapitola.

7 Kačenka Kačenka | 31. května 2007 v 6:34 | Reagovat

jo a ještě jedna chybička, asi v 3odstavci od konce- ..bylo tě6ké to udržetv tajnosti.. ale jinak dobrá kapča

8 DOMČA DOMČA | 31. května 2007 v 15:38 | Reagovat

ten novej obrázek je super... myslím to tryjo...

9 Martti Martti | 31. května 2007 v 16:24 | Reagovat

tak dík

10 Ginn Ginn | 31. května 2007 v 17:21 | Reagovat

kedy bude nová kapitola??

11 Martti Martti | 31. května 2007 v 17:33 | Reagovat

tak to fakt nevim, budu se jí snažit napsat přes  víkend...:0)

12 pasu-Hanka pasu-Hanka | E-mail | Web | 31. května 2007 v 19:04 | Reagovat

naprosto úžasná kapitolka! je vážně dfantastická, moc se ti povedla. už se moc těším na pokračování...:D Je to supeeeeeeeeeeeeeeeer!!!!

13 katie katie | Web | 1. června 2007 v 10:43 | Reagovat

super jen tak dál

14 Mates Mates | 2. června 2007 v 16:53 | Reagovat

Dobrý. Píšeš fakt dobře. Jen jediná připomínka. Máš tam málo zápletek a ještě se tam pořádně nic nestalo strašnýho. Voldemort by se měl už ukázat.

15 Zdeněk Zdeněk | 2. června 2007 v 21:32 | Reagovat

Další!!!!!!

16 michal michal | 3. června 2007 v 19:11 | Reagovat

je to fakt super uz se tesim na pokracovani a mimochodem kdy vubec bude

17 Kátikačerka Kátikačerka | Web | 6. června 2007 v 20:38 | Reagovat

Krááásný a dík za komenty a dodělala jsem si tam další kapitolku ale jinak je to krááááááááááásnýýýýýýýýýýýý

18 DOMČA DOMČA | 7. června 2007 v 15:48 | Reagovat

tak co?? kdy bude další kapča:???

19 Martti Martti | 7. června 2007 v 19:14 | Reagovat

...omlouvám se ale bude asi až příští úterý, protože teď jedeme se školou pryč, ale budu se tam snažit psát : ))...

20 lady šann lady šann | Web | 10. června 2007 v 18:35 | Reagovat

sjůůůůpr! Mooooc se mi to líbí! Ale má to jednu chybu! A to.................. ............................................................. ................................. .....................................................  ........................................................... ........................................................... ............................................... ..................................... ...............................pokračování!!!!!!!!!

21 Papu Papu | 14. června 2007 v 20:50 | Reagovat

Kdy bude pokrač.?

22 Kátikačerka Kátikačerka | Web | 16. června 2007 v 7:50 | Reagovat

to je krááááááááááááááááásnýýýýýýýýýýýýýýýýýýýý neznám něco hezčího a mrkni na můj blog please a jinak krááááááááááááááááááááááááááááááááása :DDDDDDD

23 Kátikačerka Kátikačerka | 16. června 2007 v 7:51 | Reagovat

Já si to musím číst pořád

24 KoTony KoTony | 18. června 2007 v 19:28 | Reagovat

Tak kde to vázne,chce to dalčí kapitolu.

25 phdrm phdrm | E-mail | 20. června 2007 v 10:36 | Reagovat

Dalšííííííííííííííííííííííííííííííí. Prosím, vždyť je to úplně dokonalý. další kapitoly nežli vyjde opravdická kniha, bude se tomu pravděpodobně dost podobat. Honem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

26 Welcome Welcome | Web | 20. června 2007 v 15:17 | Reagovat

Tak mě jen napadlo, jestli by jste se nechtěli kouknout na tuhle stránku. www.welcome-to-hogwarts.own.cz

27 martti martti | E-mail | Web | 20. června 2007 v 16:46 | Reagovat

no...nějak teď nemam inspiraci : ))...ale budu se snažit....prosím vydržte ještě chvilku : ))

28 DOMČA DOMČA | 23. června 2007 v 17:07 | Reagovat

no to je škoda že ještě není nová kapča.... myslela jsem že už konečně bude... ach jo...

29 ok.line ok.line | E-mail | Web | 24. června 2007 v 12:33 | Reagovat

kapitoluuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

30 ivuschka ivuschka | 25. června 2007 v 10:48 | Reagovat

Rychle novou kapitolku - nemůžu se dočkat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

31 DOMČA DOMČA | 26. června 2007 v 18:18 | Reagovat

super styl tu tapetu mám taky....jo a kdy bude nová kapča vždyt už to trvá věčnost.....

32 martti martti | 26. června 2007 v 19:06 | Reagovat

už mám napsanou půlku, ale já prostě teď vážně nemám nápady...tak ještě chvilililinku vydržte

33 figotka figotka | 26. června 2007 v 21:51 | Reagovat

Na to, že je to tvá první povídka, píšeš docela dobře. Mohla bys však trochu rozvést řeč, a kapitolky by mohly být delší... Líbí se mi to...

34 DOMČA DOMČA | 28. června 2007 v 18:29 | Reagovat

tak co kde vězí ta kapitola????

35 DOMČA DOMČA | 1. července 2007 v 22:41 | Reagovat

tak co kdy už se konečně dočkáme další kapitolky???? bude to ještě tenhle týden nebo až později??? trvá to totiž už něják moc dlouho....

36 eM eM | 2. července 2007 v 21:36 | Reagovat

hele martti kdy už bude nová kapča???

37 harry harry | 6. července 2007 v 15:06 | Reagovat

uz se twsim na dalsi kapitolu a tahle byla ztim nej

38 Domiška Domiška | E-mail | 6. července 2007 v 22:08 | Reagovat

Hele,máš fakt vlohy ke psaní tak nepřestávej máš ty kapitoly fakt supr tak se těším na dalsí kapitolu.tak si pospěš.......

39 Egonias Egonias | E-mail | Web | 13. srpna 2007 v 19:56 | Reagovat

Jukněte prosím na tyto stránky. www.hp-vseobecne.own.cz . Díky moc.

40 wendy wendy | 10. září 2007 v 16:38 | Reagovat

supeeeerrrrr........kdy budou další kapitoly ? píšeš moc hezky jen tak dál!!!

41 helix helix | 26. prosince 2007 v 21:38 | Reagovat

ses hnusna takhle je rozdelt jako me tyhle povidky berou ale jinak je to hezyk ale nic smutneho ani strasidelneho ja jsem doma sama!!!!!§

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama