11. kapitola Citronová zmrzlina

16. května 2007 v 7:11 | Martti z Medového ráje |  Harry Potter a utajená věštba (7.díl)
Ahojky, konečně jsem sepsala další kapču, tak si jí užijte a prosím pište komentáře!!!! Pořád platí první komentář= věnování další kapčy Tahle kapitolka je věnovaná DOMČE : ))
Martti z medového ráje

…..Harry tvrdě dopadl na kamennou podlahu a rychle se rozhlížel po původci toho pronikavého výkřiku. Přelétl očima celou místnost a snažil se rozpomenout, z které strany se skřek ozval. Málem naskočil leknutím, když se znovu ozvalo: " Néééé! Já nemůžu! Áááá!"
Vytřeštěnýma očima znovu zkoumal zešeřelou místnost naplněnou bílou mlhou, s hrůzou čekal, že se před ním znovu objeví strašná osoba s ledovým hlasem….hlasem, který byl trochu podobný onomu výkřiku, ale chyběl mu ten hrůzný chlad. Znovu a znovu upíral zrak na kruhovou místnost….s postelemi postavenými podél stěn a s ….počkat! Tohle přece není tamto hrozné místo, to je …ložnice v nebelvírské věži, přinutil se Harry k logickému uvažování. Byl už totiž vzhůru, ale výkřik se ozval znovu: " Pomoooc! Nééé!" a hned poté dutá rána blízko jeho postele!
To není možné, pomyslel si Harry, který si nebyl jistý jestli ještě spí nebo už je vzhůru. Že by se do nebelvírské ložnice dostali Smrtijedi? To ne!!! Poslepu nahmatal vedle postele brýle a strnule odhrnul nebesa. Spatřil Nevilla, který ležel zamotaný v peřině na podlaze a stále křičel. " Neville, slyšíš?" zacloumal s ním s úlevou, protože už si opravdu začínal myslet, že si Voldemort vybral jeho ložnici jako příhodné místo pro dostaveníčko se svými stoupenci a Harry se měl stát zlatým hřebem večera. Kdo by přece odolal příjemnému zpestření všedního dne v podobě další nevinné oběti. A nechtěl ani pomyslet, co by se stalo s ostatními spícími obyvateli. Opravdu si oddechl a snažil se Nevilla vzbudit.
" Co-co-co se děje?" ozval se konečně Nevill a rozespale mžoural na Harryho, byl celý zpocený a zesláblý. Náhle se mu v udiveném obličeji objevil vystrašený výraz, jakoby si právě vzpomněl na nejhorší okamžik ve svém životě a řekl: " To-to bylo hrozné! Chtěl mě …chtěl mě…Ty-víš kdo mě chtěl…dosta…"
" To nic. Byl to jen sen! všechno je v pohodě!" přerušil Nevilla Harry a už ho nenechal mluvit, protože radši ani nechtěl vědět, co mohl ve snu chtít Voldemort Nevillovi udělat. Měl s tím už dost zkušeností z vlastních snů a v neposlední řadě taky z osobních zážitků. Pomohl Nevillovi zpátky na postel a sám si pak šel taky lehnout, ale nemohl usnout. Vrtala mu v hlavě podobnost hlasu té osoby ze snu s Nevillovým výkřikem. Když se teď na to tak díval zpátky ve snu si myslel že původcem výkřiku byla opravdu ta osoba a docela ho překvapilo, když najednou zjistil, že se už probudil a že ten křik byl skutečnost. Bylo to zvláštní!
Rozhodl se, že už si s tím nebude lámat hlavu a pro jistotu ještě roztáhl nebesa a zkontroloval jestli předchozí scéna nevzbudila Rona. Do rána se mu už ale nepodařilo usnout, a tak nakonec vstal, po špičkách se s knihou v ruce vykradl z ložnice a usadil se ve společenské místnosti. Rukou přejel hřbet knihy, který byl už dost ošoupaný, nebylo divu, protože patřil Harryho nejoblíbenější knížce o famfrpálu, kterou se právě chystal snad už posté číst.
Čtení se ale mohl věnovat jen chvilku, protože za sebou uslyšel skřípot dveří a když se ohlédl spatřil Ginny, která scházela v noční košili ze schodů vedoucích z dívčí ložnice. I v nočním "úboru" jí to moc slušelo- alespoň podle Harryho, který ji přejel očima od hlavy k patě a usmál se na ní.
"Dobré ráno, taky nemůžeš spát?" pozdravil ji Harry.
" Dobré. Nemůžu, protože pořád musím myslet na to, co by se ti mohlo stát….Víš, i když jsem hrozně šťastná, že jsme spolu…." posadila se mu na klín, objala ho a pokračovala, " pořád se o tebe hrozně bojím. Teď když tady není Brumbál může na tebe Voldemort kdykoliv zaútočit. A hlavně musíš hledat ty viteály….proč musíš mít na krku všechno jen ty, každý rok si se- ať už přímo nebo nepřímo střetl s Voldemortem, kvůli němu nemáš rodinu- musel jsi být u Dursleových, pořád se tě snaží dostat a ty ještě musíš najít viteály, abys ho zničil…málem překazil i naší lásku…" odmlčela se a schovala si hlavu do dlaní.
" Vím, že to všechno sám víš a vím, že ti to asi nedělá moc dobře, když ti to tady ještě všechno opakuju, ale já mám o tebe prostě strach a nedokážu pochopit tu hroznou nespravedlnost."
Harry počkal jestli ještě nechce něco říct a pak jí pohladil. " Poslouchala jsi na hostině McGonagallovou? Říkala přeci, že Bradavice jsou pod Brumbálovou ochranou, takže se mi tady nemůže nic stát…a v tom dopise, co mi přišel v létě mi Brumbál psal- aspoň jestli jsem to dobře pochopil, že jeden viteál by měl být tady v Bradavicích. Takže teď budu hledat jen tady a mimo Bradavice se vypravím až později, až opravdu zjistím stav situace, protože mi je divné, že se ještě nic nestalo….zatím vůbec nemusíš mít strach a být tebou, tak bych si to tady ještě pořádně užil, protože jsme tady poslední rok!" usmál se na Ginny.
Sám sebe vůbec nepoznával, když si vzpomněl , jak byl na pohřbu přesvědčen, že celý rok stráví mimo Bradavice hledáním viteálů a teď byl v Bradavicích, s Ginny, skoro bez starostí, s vyhlídkou hledání zatím jen v Bradavicích a ještě k tomu s chutí si to tady pořádně užít….Opravdu se nepoznával, ale nakonec dospěl k názoru, že to vzhledem k situaci vlastně vůbec není na škodu.
"Asi máš pravdu!" přisvědčila ginny už viditelně klidnější a veselejší. Harryho potěšilo, že se mu jeho záměr podařil.
" Tak co? Nepůjdem na snídani?" zeptal se Harry, protože už měl docela hlad a ani neměl chuť čekat na Rona a Hermionu. Chtěl si s Ginny užít pěkné ráno sám.
" Souhlas! Jen si ještě skočím vzít něco na sebe!" odpověděla teď už zcela bez starostí a vyběhla zpátky do ložnice.
Za chvilku byla zpátky a teď jí to opravdu slušelo. Dlouhé vlasy měla volně rozpuštěné po zádech a její jemně nalíčené zelené oči vesele zářily.
" Tak jdeme?" pobídla Harryho a oba zamířili k východu z nebelvírské věže.Ruku v ruce procházeli chladnými chodbami a Harry byl štěstím bez sebe. Jediné, co mu chybělo byl
Brumbál, jeho přítomnost ho vždycky uklidnila i v těch nejhorších časech.
Harry s Ginny se nakonec ještě chvíli procházeli po hradě, takže se na snídani sešli i s Ronem a Hermionou, kteří mezitím vstali.
*********************************************************************
Jedinou starost Harrymu dělal Nevill, neobjevil se totiž na snídani, což u něho nebylo obvyklé. Možná ho ten sen vystrašil trochu víc než si Harry myslel. Nebral to totiž předtím tak vážně, Nevill měl často noční můry, ale musel přiznat, že nikdy z toho nebyl tak vyděšený jako dnes v noci.
Nakonec to ale pustil z hlavy, protože první hodinu měli bylinkářství a všichni se už těšili ven. Nad školními pozemky totiž krásně svítilo sluníčko a zem porostlá ještě svěže zelenou trávou byla prohřátá po parném létu.
Nebelvírští studenti zamířili směrem ke skleníkům a jejich náladu ještě zlepšilo to, že paní profesorka Prýtová měla dobrou náladu a zadala jim pouze přesadit neškodné rostliny - a nebojte, nebyly to mandragory.
Zbytek dne také proběhl v klidu. Po zjištění, že je tento rok minou hodiny lektvarů, Harry vlastně nenašel žádný předmět, který by vyloženě nesnášel. Jedině měl možná trochu obavy z přeměňování, protože jak se zdálo Máselníčková ho neměla zrovna v oblibě. Přeměňování ale dnes neměli a tak se odpoledne rozhodl, že se půjdou s Ginny projít k jezeru.
" To je krásně, co?" zeptala se Ginny, když se usadili pod velkým stromem u jezera.
Harry ale místo odpovědi náhle bleskově vyskočil na nohy a chytl se za jizvu, vystrašeně se rozhlížel kolem dokola a vypadal velice rozrušeně.
" Harry..co se děje?" vyjekla vyděšeně Ginny.
Harry ale neodpovídal a stále upíral oči před sebe.
" Harry? Prosím tě, co se stalo?" zkoušela to teď už naprosto zděšená Ginny. Čekala, že se každou chvíli z lesa vyjdou Smrtijedi nebo se z hladiny jezera vynoří něco strašlivého.
Mladík s jizvou na čele se konečně probral a zjevně se uklidnil. Nechtěl Ginny vyděsit, ale těžko se ovládal, protože se hrozně lekl. Ne nesmí jí to říct. Po tom, co mu řekla ráno jí opravdu nechtěl přidělávat starosti! Ne, nesmí!
" Nic, nic se neděje! Jen…vzpomněl jsem si že mám jít za McGonagallovou!" vyhrkl rychle a v tu chvíli byl paní profesorce nesmírně vděčný za " pozvání". Jinak by ho asi sotva napadla dost věrohodná výmluva, i když pochyboval, že by tahle taky nějak zvlášť uspěla...a vzápětí se o tom přesvědčil..
Ginny si ho přeměřila podezíravým pohledem a řekla: " Ale.." Harry ji ale pohotově přerušil: " Musím tam jít hned teď, už máme tři hodiny po vyučování."
Nemohl ji tam ale nechat samotnou , mohlo by se jí něco stát… " É, Ginny, pojď se mnou…myslím, že Hermiona ti předtím něco chtěla!" pokusil se Harry nenápadně přinutit Ginny, aby šla s ním.
" Cože?" zeptala se Ginny, ale to už ji Harry táhl za ruku zpátky do hradu a Ginny musela běžet aby mu stačila a neměla šanci vyzvídat jestli předtím mluvil pravdu.
" Dál už bych možná mohla jít sama!" řekla zadýchaná Ginny s kyselým výrazem v obličeji, když se ocitli před ředitelnou, protože se zdálo, že Harry váhá, jestli ji může pustit.
Než se Harry stačil vzpamatovat vytrhla se mu a uraženě odkráčela chodbou.
" Ginny!" zavolal na ni ještě Harry, ale ona se ani neohlédla. Pěkně si všechno zavařil, teď na něj bude Ginny naštvaná a ještě s lítostí zjistil, že nezná heslo. A nyní opravdu neměl šanci ho uhodnout…kdyby tady byl Brumbál stačilo by něco na způsob zmrzliny, žvýkačky nebo cukrové vaty. Ale u McGonagallové opravdu nevěděl. Že by " esej na tři listy pergamenu" nebo " malý testík"? Bezmocně se rozhlížel po chodbě, jestli mu snad někdo nepřijde pomoct a tak nakonec ze zoufalství vyjmenoval všechna Brumbálova bývalá hesla: " ….šumivé bzučivky? Lékořicové hůlky? Tak citronová zmrzlina?"
To snad ne, pomyslel si Harry, protože po vyřknutí posledních slov se kamenný chrlič otočil a jemu se naskytl pohled na točité schodiště vedoucí do ředitelny. McGonagallová nechlal Brumbálovo staré heslo? Ohromeně tedy vystoupal po schodech, ale před ředitelnou se zastavil. Naposledy tady byl před výpravou za Zmijozelovým medailonkem, skoro se bál tam vstoupit. Nedokázal si představit, že by tam neseděl ten moudrý starý muž. Ale nakonec se přeci jen odvážil a vzal za mosaznou kliku…
Kruhová místnost vypadala skoro stejně jako když ji naposledy navštívil. Byly tam všemožné záhadné přístroje a další podivné věci. Na bidýlku ale neseděl fénix Fawkes a za stolem neseděl jeho majitel. Místo něho tam byla profesorka McGonagallová, která vypadala jště víc ztrhaně než doposud. Smutně se podívala na Harryho a řekla: " Dobrý den, pane Pottere! Už jsem vás čekala."
Harry také zamyšleně pozdravil a posadil se na židli, kterou mu nabídla. Mnohem víc se ale soustředil na veliký obraz, který visel přímo nad psacím stolem….z něho se totiž na Harryho usmíval pan profesor Brumbál a vesele mu zamával na pozdrav. Harry byl ohromen, věděl, že v ředitelně visí portréty bývalých ředitelů, vůbec si ale neuvědomil, že stejně to bude i s Brumbálem.
Albus Brumbál vypadal velice spokojeně a v očích schovaných za půlměsícovými brýlemi mu hrály jiskřičky...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Joe Barrt Joe Barrt | E-mail | 16. května 2007 v 13:10 | Reagovat

Zatím tyhle povídky jsou nej nej nej.A co že jsem jich přečetl nejmíň padesát a tyhle se mi zdají nej nej nej.Jen tak dál.Jinak píšeš svojí knihu?Já jo.

2 DOMČA DOMČA | 16. května 2007 v 15:07 | Reagovat

super... tentokrát to nemá chybu....

3 DOMČA DOMČA | 16. května 2007 v 15:07 | Reagovat

jo a kdy bude další???

4 jirka jirka | Web | 16. května 2007 v 15:43 | Reagovat

pěkný

5 pasu-Hanka pasu-Hanka | E-mail | Web | 16. května 2007 v 17:22 | Reagovat

skvělá kapitolka! je to naprosto suprové!

6 Harry Potter 7 Harry Potter 7 | 16. května 2007 v 18:05 | Reagovat

Super!Takže ty si vybralas že Brumbál zemřel a bude v obraze.Ale to je jed¨no,je to přeci tvůj vlastní příběh.A kdy bude další kapitola?

7 DOMČA DOMČA | 16. května 2007 v 19:13 | Reagovat

prosím prosím kdy bude další kapča.....

8 Harry Potter 7 Harry Potter 7 | 16. května 2007 v 19:22 | Reagovat

Kdy bude další kapitola?

9 Zdeněk Zdeněk | 16. května 2007 v 19:30 | Reagovat

Náááádhere   Další, Další, Další!!!!!

10 Martti Martti | 16. května 2007 v 19:39 | Reagovat

buďte rádi, že tady je aspoň jedna : )... asi  to bude chvilku trvat, protože celý víkend jsme pryč a ve škole toho máme hodně, tak chvilku vydržte a nebojte budu se snažit dát sem další co nejrychleji : )

11 Péťa Péťa | 16. května 2007 v 21:26 | Reagovat

sjůpr!!!!!!

12 Kačenka Kačenka | 17. května 2007 v 7:14 | Reagovat

pjekný..

13 atropa atropa | Web | 18. května 2007 v 16:22 | Reagovat

móóóc pěkné

14 ZuziRůže ZuziRůže | Web | 18. května 2007 v 19:08 | Reagovat

SuSuSuper : - }

15 Harry Potter 7 Harry Potter 7 | 19. května 2007 v 19:53 | Reagovat

Máš Martii Skype?

16 Anabella Black Anabella Black | E-mail | Web | 21. května 2007 v 16:44 | Reagovat

Skvělá povídka, těším se na pokračování....

17 DOMČA DOMČA | 22. května 2007 v 13:22 | Reagovat

tak kdy už bude další kapča????

18 kristina kristina | Web | 22. května 2007 v 22:04 | Reagovat

Nechceš mít odkaz na mých stránkách o HP ?Mimochodem kapitoli jsou dost dobrý.

19 Harry Potter 7 Harry Potter 7 | Web | 23. května 2007 v 17:20 | Reagovat

Udělal jsem si vlastní blog,a přemýšlím jestli bych si taky neudělal vlastního Harryho Pottera 7.Samozřejmě ne hned teď!A byly by to zase moje vlastní nápady.

20 ivik.bublik ivik.bublik | Web | 23. května 2007 v 19:51 | Reagovat

Hlasuj pro mne prosím v soutěži o nej blog. Můj blog je zaměřen na fanfikci o HP, prosím podpoř můj blog a ukažme tak literárním nevzděláncům, že harry potter není jen pohádka :)))

tady je odkaz na stránky kde pro mne můžeš hlasovat:

http://danecek26.blog.cz/0705/finale-souteze-o-nej-blog

21 Lísadlo Lísadlo | E-mail | Web | 24. května 2007 v 17:32 | Reagovat

Kdy bude další???????????Ale jinak super

22 Martti Martti | 24. května 2007 v 20:13 | Reagovat

snažim se, tak možná o víkendu..:))) jo a všem dík za komenty

23 DOMČA DOMČA | 26. května 2007 v 16:33 | Reagovat

je výkend bude dneska nebo zítra další???

24 jirka jirka | Web | 26. května 2007 v 18:10 | Reagovat

hezká kapca chci dáááááááálší prosím

mrkněte někdo na muj blog

díky

25 tereza kul tereza kul | 2. června 2007 v 17:05 | Reagovat

skvělí blok máš tady všechno povídky......................

26 Welcome Welcome | Web | 20. června 2007 v 15:17 | Reagovat

Tak mě jen napadlo, jestli by jste se nechtěli kouknout na tuhle stránku. www.welcome-to-hogwarts.own.cz

27 witty witty | 23. července 2007 v 21:23 | Reagovat

no musim uznat ze je to porad lepsi a lepsi:)

28 Hyyk Hyyk | 13. srpna 2007 v 11:14 | Reagovat

Prd

29 Katka Katka | Web | 28. září 2007 v 11:03 | Reagovat

nechceš se spřáteli?? Mě se tvůj blog moooc líbí!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama