drabble Ron

20. dubna 2007 v 21:32 | Martti z Medového ráje |  jednorázovky
Ahoooj, jak jste si asi všiml už dlouho nepřibyla nová kapitolka k Utajené věštbě, protože teď zrovna nemám moc nápady. Ale místo toho jsem vám napsala jeden drabble, který věnuji lady Šann, která mi zadávala slova. Není to ale pravý drabble, který má mít asi jen 100 slov, ale mě bylo líto nenapsat tam některé věci a tak ten můj je asi na tři stránky. Jo a moc díky za komenty!!!
Martti z Medového ráje

SNAPE, MALÍČEK U NOHY, KNIHA, BRÝLE
Na Bradavice se snášela tma a tak se Hermiona zvedla z pohodlného křesla, a s knihou v náručí vyšla z knihovny a zamířila do nebelvírské věžě.
Na chodbě jí ale cestu zastoupil Severus Snape. Hermiona se příšerně lekla, Snape si ji změřil odměřeným pohledem a ledovým hlasem promluvil: " Ááá, tady vás máme Grangerová! Pojďte okamžitě se mnou!"
Hermiona se vyděsila ještě víc, ale poslušně cupitala za profesorem. Tak došli až k Snapeovu kabinetu a když profesor lektvarů otevřel dveře, Hermiona překvapením vykulila oči. Uprostřed kabinetu totiž seděl Ron a měl chodidlo ovázané obvazem. Tvářil se provinile, ale zároveň trošku naštvaně.
" Můžete mi vysvětlit, co jste udělala tady panu Weasleymu?"
" Cože? Já…já…já jsem nic neudělala!" vyhrkla zděšeně Hermiona.
" Nepovídejte mi pohádky!" rozkřikl se na ni Snape, " A koukejte mi to vysvětlit!"
Ron se na Hermionu bezradně podíval.
" Vy neumíte mluvit? Dobře, já vám trochu napovím! Šel jsem po chodbě a uslyšel jsem někoho křičet bolestí, byl to pan Weasley. Zeptal jsem se ho, co se mu stalo a on mi řekl, že jste ho prý zranila!"
Tomu Hermiona nemohla uvěřit, v této situaci si dokázala představit Malfoye, ale Rona? To je zrada, ošklivě se na Rona zašklebila.
V tom se ale ve dveřích objevila profesorka McGonagallová, všechny si přeměřila přísným pohledem přes své brýle a zeptala se: " Co se to tady děje? Kdo koho zranil?"
" Žádný strach Minervo, nic se tu nestalo. Jen jsme si tady se slečnou ptřebovali něco vyjasnit!" pronesl Snape s kyselým úšklebkem a vypoklonkoval McGonagallovou zpět na chodbu.
" A vy dva zmizte!" sykl na Rona s Hermionou, ale už zapomněl odečíst Nebelvíru nějaké body. Najednou vůbec nebral ohled na Ronovu "zraněnou" nohu, uvědomila si Hermiona.
" Hermi?" ozval se tiše Ron, když kráčeli chladnou chodbou, " Promiň…já…já jsem nechtěl!"
Byla to tedy pravda, Snape si to nevymyslel. Hermiona mu ale nechtěla jen tak odpustit, byla hrozně naštvaná a chtěla všechno vysvětlit.
" Můžeš mi ale říct, co se doopravdy stalo?" odsekla nakvašeně a dodala, "Přece si to Snape celé nevymyslel!"
" No…víš…já jsem…stál na chodbě a hlídal jsem ti tu tašku jak jsi chtěla… no ale omylel jsem do ní strčil a tak mi spadla na nohu…byl jsem ještě naštvanej z toho eseje…a ty knížky v tý tašce mi málem rozdrtily malíček na noze…tak jsem začal trochu nadávat na ty tvoje knížky- to bylo to "křičení bolestí"…pak přišel Snape a já…jsem mu řekl že…víš -jak jsem byl naštvanej…no prostě že za to můžeš ty ...promiň…je mi to fakt moc líto. Snape to vzal moc vážně, prostě tě chtěl dostat do nějakýho průšvihu…jindy by mi za to dal školní trest! Bylo to ode mě hnusný!" Ron domluvil a omluvně se podíval na Hermionu.
" To teda bylo hnusný a příšte si radši prosím tě nejdřív rozmysli, co řekněš, než začneš mluvit!"
Ron kývl hlavou a smutně se díval do země.
" No jo! Ale nemysli si, že ti to příště zase jen tak projde!" zasmála se nakonec Hermiona, přesto, že byla ještě trochu naštvaná.
************************************************************************
I když to tajila,Ron se jí líbil a... už na něj nedokázala být tak dlouho naštvaná jako dřív…i když by si to zasloužil!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

prosím klikněte pokud jste si přečetli tuhle povídku

click

Komentáře

1 vini vini | Web | 20. dubna 2007 v 21:32 | Reagovat

Ahoj, vým že mě neznáš , ale rozjíždím na blogu celkem slušnou akcičku, takže neváhej a přidej se podívej se na nejaktuálnější článek a to je : Připojte se do kalendáře tam už se dozvíš víc a kdyby ti zbyl čas tak se podívej na můj blog. Děkuji

Vini

PS: kdyžtak tuto zprávu šir co nejvíce lidem :-)

2 šanetka šanetka | Web | 20. dubna 2007 v 22:18 | Reagovat

jejéj! moc díííky!!! jak už jsem ti říkala, je to súúúúúúúprrr!!!! Moc se mi to líbí a těším se a doufám, že až najdeš někde zahrabanýho toho 1. drabbla, že ho sem taky šoupneš, protože to bylo neméně dobrý!

Takže určitě piš dál!!! Každý den budu vyhlížet a kontrolovat tvůj blog!!!! Už se moooooooc těšim do školy!!!!!! (samozřejmě ne na učení!!! :o) !!!) hodně nápadů a hlavně štěstí!!!!

3 Martti Martti | 20. dubna 2007 v 22:22 | Reagovat

Dííky Šanet, ten 1. drabble sem fakt někam zahrabala, ale až ho vyhrabu, tak tady hned bude a jestli ho nevyhrabu tak mi z toho všeho asi hrábne : ))

4 pasu-Hanka pasu-Hanka | E-mail | Web | 21. dubna 2007 v 12:07 | Reagovat

supeeeeer! jak už jsem říkala. tohle dílko se ti fakticky povedlo. jo a kdy budeš mít zase nějaký nápady ohledně utajený věštby???

5 Zdeněk Zdeněk | 22. dubna 2007 v 8:43 | Reagovat

pěéěéěéěéěééééknýýýýý

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama