5.kapitola Překvapení

19. března 2007 v 20:26 | Martti z Medového ráje |  Harry Potter a utajená věštba (7.díl)
Ahoooj, tak tu máme další kapitolku. Omlouvám se že to tak dlouho trvalo a doufám, že se vám bude líbit. Jinak prosíííííím pište komentáře a pusťte se do čtení.
Martti z Medového ráje

"Harry! Vstávej!" ozvalo se od dveří pokoje. Harry už ale nespal, přesto ale znovu zavřel oči a dělal, že je stále v říši snů.
"Harry, slyšíš? Vstávej!" řekl znovu onen člověk, byla to dívka, která teď byla nakloněná přímo nad Harryho postelí. Ten se náhle vymrštil z pod peřin, překulil dívku na záda a začal ji lechtat.
"Ne Harry, přestaň!" vzpouzela se dívka a smála se na celé kolo. Pak se začala s Harrym z legrace prát a nakonec mu zkroutila ruce za zády a s úsměvem na rtech řekla: "Vyhrála jsem, a co dostanu jako odměnu?"
"Nóóó, třeba…" dělal Harry, že přemýšlí a nakonec políbil dívku na rty a ta mu polibek opětovala. Byla to Ginny!
Když tahle zamilovaná dvojice vkročila do kuchyně, všichni na ni užasle zírali. Nikdo kromě Rona a Hermiony totiž nevěděl, co se stalo včera večer…
***********************************************************************
(pro lepší orientaci-přesouváme se zpět do předešlého dne)
Už se hodně připozdilo a pan Weasley, Lupin, Popletal, Charlie a Hagrid se přemístili na další bujaré oslavy do Prasinek.Harry a Ginny ale stále nešťastně seděli u opuštěného stolu.
Náhle se ozvalo pleskání křídel a na obloze poseté hvězdami se začala rýsovat ptačí silueta, na stůl přímo před Harryho přistála velká sova pálená, natáhla k němu nožku s přivázaným dopisem a netrpělivě zahoukala.
"To je fakt zvláštní doba pro dostávání dopisů…" mumlal si harry pod vousy, zatímco se potýkal s provázkem na ruličce pergamenu, nakonec roztáhl pergamen a na zem z něho slétl ještě jeden malý lístek, Harry ho zvedl a přelétl očima, stálo na něm:
Vážený pane Pottere,
bylo mou povinností doručit vám tento dopis,
přečťete si ho a zvažte, jak učiníte.
Přeji pěkný zbytek prázdnin!
s pozdravem
Minerva
McGonagallová
"Cože? Co to má znamenat?" vyjekl překvapeně Harry a rychle upřel oči na další pergamen. Bodlo ho u srdce, protože spatřil známé úhledné písmo, které se rozprostíralo po celém papíru:
Milý Harry,
tento dopis jsem napsal než jsme se spolu vydali hledat medailonek, vzal jsem tě s sebou, protože jsem tušil, že zemřu.
Chci ti jen říct, že Bradavice budou za každých okolností otevřeny a ty se tam přes všechno odhodlání a plány hledání viteálů po celou dobu školního roku jinde musíš vrátit!
V Bradavicích totiž najdeš mnohem víc než čekáš!!!!!
Pořád ale zbývají tři viteály, nevypravuj se však za Voldemortem hned teď, ale teprve tehdy až budeš opravdu cítit, že je ten správný čas!
Vím, že v sobě nosíš velkou zášť, ale zkus ji překonat a věř mi! Opravdu se vyprav mimo bradavice až ke konci školního roku. Víc už ti ale nemohu říct!
Albus Brumbál
P. S. Věřím ti a doufám, že se ti podaří překonat našeho mocného protivníka!
Harry si přečetl tento dopis celkem třikrát, nemohl totiž uvěřit vlastním očím, zdálo se mu, že to je snad zázrak!
Má se vrátit do Bradavic! A za Voldemortem až ke konci roku! Ale má v bradavicích najít viteál! To snad není možné! Jeho plány se zcela změnily, byl už připraven na celoroční pobyt v Godrikově dole. Po návratu do Bradavic ale celé léto toužil! Nemohl si v hlavě srovnat své pocity, naplnil ho naprostý zmatek, nevěděl jestli se má radovat a nebo být smutný! Stále mu zněla v hlavě věta: " V Bradavicích najdeš víc než čekáš!" To přeci není možné!
Byl tak překvapený, že si ani neuvědomil, že má vykulené oči a dokořán otevřenou pusu! Toho si ale všimla Ginny a také Ron s Hermionou , kteří hned přispěchali ke svému kamarádovi a dělali si starosti, co se mu stalo.
" Proboha, Harry, co ti je?"
" Co se dějě, slyšíš?", naléhali Ron s Hermionou na Harryho a nakonec s ním Ron rozčileně zatřásl, protože se zdálo, že Harry je naprosto nevnímá.
" Co-co co to děláš?" vzpamatoval se konečně Harry a dotčeně pohlédl na svého kamaráda.
" Snažím se tě zeptat co se stalo?"
" Já…mám se vrátit do Bradavic!!!" vysoukal ze sebe Harrry a vtiskl Hermioně do ruky svitek pergamenu.
" Cože, to snad není možné! V Bradavicích najdeš vic než čekáš, co to má znamenat?" vychrlila ze sebe udiveně Hermiona, když spěšně přelétla očima text.
" Ale to je přece skvělý, ne?" zeptal se Ron, který si dopis také přečetl.
" No, to je ….to jo!" uvědomil si konečně Harry nejen překvapení, ale i radost z této zprávy.
Nejvíc šťastná byla ale asi Ginny, která celému hovoru naslouchala. Měla z toho snad ješťe větší radost než všichni tři kamarádi dohromady, nedala to ale na sobě znát a když se konečně Ron s Hermionou vzdálili, využila vhodné chvíle a potichu na Harryho promluvila: " Víš, Harry, chtěla jsem ti jen říct, že když jsi mluvil o tom, že mě Ty-víš-kdo ohrozil i když jsem byla jen sestra tvého kamaráda, zapomněl jsi asi, že o nás věděl Snape a ten to s největší pravděpodobností Ty-víš-komu řekl. Je mi jedno, jestli když se k sobě vrátíme budu v ještě větším nebezpečí…"
"Ale Ginny…"
"… a nechci abys mi znovu vykládal ty hloupé řeči o ochraňování. Láska je mnohem silnější než zlo a to nám nemůže zabránit v tom abychom spolu chodili. Já bez tebe opravdu nemůžu být a jestli to takhle bude pokračovat umřu mnohem horší smrtí než kdyby mě zabil nějaký Smrtijed! To je všechno, co jsem ti chtěla říct…" domluvila celá rudá Ginny a sklopila oči.
" Já jsem jen nechtěl, aby se ti něco stalo……… Ale teď jsem si konečně uvědomil, že bez tebe pro mě život nemá vůbec cenu a že…tě mám hrozně moc rád!"
"Já tebe ještě víc a nikdy nepřestanu!"
Navzájem se objali div se neumačkali, tak velká byla jejich láska… šťastně se políbili…… nevnímali nic kolem sebe, jen obrovské štěstí, které je i přes všechny smutné události posledních dnů zcela obklopovalo.
Jeho rty se vpíjely do těch jejích, zdálo se, že se nikdy nehodlají odtrhnout a vypadalo to, že dvojice zůstane v láskyplném obětí nadosmrti…
***************************************************************************
(vracíme se zpět do dnešního dne)
Harry a Ginny se vedle sebe usadili u dřevěného jídelního stolu a pustili se do výborných lívanečků. I když se včera najedli dosyta, měli už zase hlad.
Oslavy se včera v Prasinkách protáhly až do brzkých ranních hodin, takže většina členů Weasleyovic rodiny vypadala značně unaveně a u stolu ještě neseděla Hermiona, která asi ještě spala.
Bill a Fleur tady také nebyli, protože včera po hostině odjeli na svatební cestu do Irska a Delacourovi se vrátili do Francie.
Paní Weasleyové se pod očima táhly velké fialové kruhy a popíjela kávu, ostatní snídali a byl tu ještě i Charlie, který si právě listoval v knížce se zlatým nápisem Dračí druhy ve Velké Británii a Irsku.
Harry se poprvé od Brumbálovy smrti cítil naprosto šťastný, usmál se a stiskl pod stolem Ginnyinu ruku…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

jak se vám líbí Harry Potter a utajená věštba?

supeeer
je to pěkný
ujde to
nic moc
není to pěkný
hrůůůza

Komentáře

1 Kačenka Kačenka | 30. března 2007 v 13:36 | Reagovat

pěkný!!! těšim se na pokráčko!!!

2 Harry Potter 7 Harry Potter 7 | 7. května 2007 v 20:07 | Reagovat

Budu psát do všech komentářů.Je to fakt dobrý.I když mě zarazilo že Brumbál v tom dopise říká že věděl že umře.Skutečně zemře?Četl jsem teorie že Snape byl s ním domluvený  a je na dobré straně.A Brumbál ožije!

3 Aurora Aurora | 8. května 2007 v 12:00 | Reagovat

Pekná poviedka ale chcelo by to nejakú akcičku, pretože sa tom zatiaľ nič moc nedeje. Ale pokračuj v písaní.

4 martan martan | Web | 9. května 2007 v 21:03 | Reagovat

dobrý

5 Lísadlo Lísadlo | E-mail | Web | 24. května 2007 v 16:56 | Reagovat

je to mooooc dobréééééééé

6 elka40 elka40 | 25. srpna 2007 v 15:41 | Reagovat

supeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer

7 helix helix | 26. prosince 2007 v 19:44 | Reagovat

hezký moooc se mi to líbí ale dala jsem to jako že je to pěkný pac bych chtěla tu osmicku no :-(( ale je to v poho ja bych to asi lepčí nenapsala!!!§

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama