4.kapitola Svatba

12. března 2007 v 20:27 | Martti z Medového ráje |  Harry Potter a utajená věštba (7.díl)
Ahoooooooooooj tak tu máme další kapitolku ale, ale nečekejte nic extra. Jinak moooooc prosím pište komenty. Předem díky :0) !!!
Martti z Medového ráje

"Harry, vstávej!" Harrymu se zdálo, že tato slova slyší jen pět minut potom, co usnul.
"Vstávej!" ozval se znovu naléhavý hlas a s Harrym někdo zatřásl, ten otevřel oči a nad sebou uviděl Rona, který vypadal ještě trochu rozespale a měl rozcuchané vlasy.
********************************************************************
Dole v kuchyni už byli všichni členové rodiny i Charlie, který se do Doupětě přemístil brzy ráno."Nazdar Harry!" pozdravil a potřásl si s Harrym pravicí v rukavici z dračí kůže.
Jediný, kdo zde chyběl byla Fleur, která se oblékala ve svém pokoji.
Venku na zahradě prostírala paní Weasleyová spolu s Ginny stůl a všichni byli slavnostně oblečeni.
Harry s Ronem rychle slupli něco k snídani a šli zase pomáhat.
Jakmile hodiny odbily devátou ranní, zvenku se ozvalo klapání střevíců s vysokými podpatky doprovázené dusotem větších bot a cupitáním dětských nožek.
Do kuchyně vešla elegantní dáma s bílými rukavičkami a decentním kostýmkem, vedle ní stál starší muž v obleku a mezi nimi se krčila drobná dívka se záplavou blonďatých vlasů ve družičkovských šatech.
Dáma odměřeně a s jistým náznakem pohrdání přejela očima po všech členech Weasleyovic rodiny, i po Hermioně a Harrym, u kterého se pohledem zastavila o chvilku déle.
"D-o-brrr-ý dén! Kdépach je našššše Flérrr?" promluvila konečně velice lámanou angličtinou a teď už všichni věděli, s kým mají tu čest, byla to madam Delacour s manželem a dcerou Gabriel.
"Fleur, máš tady rodiče!" zavolal pan Weasley směrem do druhého patra.
Paní Weasleyová mezitím nervózně posadila Delacourovi ke stolu a po chvilce se ve dveřích objevila Fleur, byla oblečená v překrásných, bílých, svatebních šatech, které byly celé pošité bílými růžemi , kolem kterých se vznášely stříbrné jiskřičky. Dlouhé vlasy měla volně stočené do drdolu, jen jeden pramen se jí neposlušně vlnil podél nádherné tváře. Účes ještě podtrhovala stříbrná čelenka (od tety Muriel, která se bohužel nemohla dostavit na svatbu, protože náhle onemocněla) a růže ve vlasech.
Všichni na ni zůstali ohromeně zírat, jako první se ale vzpamatovala její maminka, která se vrhla Fleur do náručí a spustila: "Ah bon, Fleur! Á toice ce á ce point convient. Vraiment tu es nous absentait, avait été tu es donc longuenert arriére. Je dois te pouvoir volontiers!"
"J´toi cussi. Povoir me moi an vous plernicheur!"
Nikdo z Weasleyových ani Harry nerozuměli ani slovo francouzsky a tak nechali Fleur a paní Delacour v klidu vypovídat, jen Hermiona soustředěně poslouchala a vypadalo to, že rozumí, jezdila totiž na prázdniny do Francie a asi tam pár slov pochytila.
Když se od sebe ty dvě konečně odtrhli, objala Fleur ještě pana Delacour a svou sestru Gabriel, pak už se ale věnovala svému milovanému Billovi, kterého předtím představila své rodině.
"Fleur, tobě to tak sluší!" řekl zamilovaně Bill a políbil Fleur na rty, ta mu polibek opětovala a oba spolu ruku v ruce odešli na zahradu.
Paní Weasleyová zatím postavila třesoucími se prsty před hosty šálky čaje a snažila se s nimi zavést řeč. Jednak byla nervózní z nadcházející svatby, ale také se chtěla před rodiči své budoucí snachy ukázat v co nejlepším světle.
"Tak ti řeknu, že ty Delacourovi jsou teda fakt ůžasná rodinka!" zavtipkoval potichu Ron.
"To teda jo!" souhlasil Harry a přitom pozoroval madam Delacour, která si hedvábným kapesníčkem leštila čajovou lžičku, kterou ji paní Weasleyová položila vedle květovaného šálku.
*********************************************************************
V deset hodin se všichni začali přemisťovat do Vydrníku svatého Drába, kde se měl konat svatební obřad.
Ke kostelu ale museli dojít pěšky, protože kdyby je někdo zahlédl, jak se z ničehonic objevují uprostřed vesnice, bylo by to místním obyvatelům asi dost podezřelé, stačilo, že většina svatebčanů měla na sobě slavnostní hábity a velkou pozornost vzbuzovaly i šaty nevěsty.
Harry s Ronem a Hermionou byli oblečeni "po mudlovsku"- Ron s harrym měli saka a Hermiona moc pěkné bílé šaty. Vedle Harryho se náhle objevila Ginny, nenápadně se na něj zadívala s jistým očekáváním v očích, když s ní ale Harry kromě pozdravu nic neprohodil, smutně si povzdechla, přidala do kroku a ocitla se po boku neznámého kouzelníka v hábitu se stříbrnými manžetami.
Složení svatebčanů bylo opravdu rozmanité, byli mezi mini kromě Harryho,Rona,Hermiony a Ginny ještě zbytek rodiny Weasleyových- Fred a George ve slušivých bílých oblecích, Molly a Arthur ve slavnostních hábitech, Charlie a Bill, kterému to i přes jeho zranění po boku nevěsty slušelo, jediný kdo zde chyběl byl Percy, který se neukázal ani na svatbě svého bratra, dál pak Delacourovi, Lupin a Tonksová, dalčí členové Řádu, někteří bradavičtí učitelé- mezi nimi i Hagrid, který se přemohl a nevzal s sebou Drápa, známí paní Weasleyové, přátelé, kamarádi a další známí, ukázal se tu i spolupracovník pana Weasleyho z ministerstva, Ludo Pytloun a Kornelius Popletal s citrónově zelenou buřinkou v rukou, ti všichni se shromáždili na prostranství před vydrníkovským kostelem.
Lidí tam bylo opravdu dost, všichni se navzájem zdravili a postupně začali vcházet do kostela.
Harry s Ronem a Hermionou se posadili za dřevěnou lavici a čekání si krátili tichým hovorem. Hermiona jim zrovna začala něco vysvětlovat, když se čarodějka před nimi otočila a napomenula je, už se totiž ozvala známá svatební melodie a k oltáři vykročil pan Delacour a po boku si pyšně vedl svou dceru, které to slušelo tak, že se z lavic ozvalo tiché, ale užaslé ááách., dlouhou vlečku ji nesla Gabriela oblečená v pěkných družičkovských šatech.
Pomalu došli až k oltáři a tam pan Delacour předal Fleur ženichovi v bílém obleku a ten se s nevěstou postavil před kněze.
Fleur se z pod víček kutálely lesklé slzy, ale Bill stál šťastně a důstojně vedle své vysněné nevěsty.
Pod gotickou klenbou kostela zaznělo dvakrát "ano" a pak už jen knězovo požehnání: "Co bůh spojil člověk nerozdělí!"
Po prvním novomanželském polibku se dvojice otočila a kráčela ven z kostela, Fleur Weasleyová si otřela slzy a oba se šťastně usmívali.
Na kamennou podlahu před ně dopadali plátky růží, které kolemsedící házeli na nevěstu a ženicha.
V tom se ale ozvala rána a ke stropu vylétlo hejno bílých hrdliček, které měly kolem krku uvázané růžové mašličky, ptáčci létaly nad hlavami užaslých svatebčanů a nakonec utvořily ve vzduchu velký nápis: " Všechno nejlepší novomanželům!", shlukli se zpět k sobě a dopadli na zem v podobě velkého dárku s růžovou mašlí.
"Dovolili jsme si vám věnovat tuhle maličkost! Hodně štěstí!" řekli Fred a George, kteří vystoupili zpoza lavic, zvedli ze země balík a předali ho Fleur, ta se společně s Billem šťastně rozesmála a brzy se smích rozléhal celým kostelem, jediný kdo se nesmál byla paní Weasleyová, která celá rudá zamířila k dvojčatům a začala křičet:"Vy opravdu nemáte rozum! Jasně jsem řekla, že tady se žádná kouzla nesmí objevit, uvědomujete si vůbec kde jste? Proč jste to nenechali na doma?"
"Ale mami vždyť se zas tolik nestalo a navíc to nebylo žádné kouzlo, ale dárek!"
"Nestalo? Vždyť..." Molly ale přerušil pan Weasley, který ji chytl za rameno a chlácholivě řekl: "No tak Molly už se nehádejte a nekažte Billovi a Fleur svatbu, s knězem jsem to už dal do pořádku, nebude si nic pamatovat!"
"Tak dobře," souhlasila nakonec paní Weasleyová,"ale s váma dvěma si to ještě vyřídím!"
***********************************************************************
Všichni se shromáždili před kostelem, kde se ještě splečně vyfotili a nakonec se přemístili zpět do Doupětě.
Jako první vešli brankou Bill a Fleur, který pak nevěstu symbolicky přenesl přes práh domu.
Na hostinu se u Weasleyových sešli jen Delacourovi, Hermiona, Harry, Hagrid, madam Pomfreyová, Lupin, Tonksová a Kornelius Popletal, ostatní se nemohli déle zdržet.
Ti všichni usedli kolem velkého krásně vyzdobeného stolu. Harry se usadil mezi Rona a Freda a přímo proti Harrymu se posadila Ginny. Takže měl Harry problém, aby se na ní celou dobu nedíval, a to i přesto, že paní domu servírovala na stůl spoustu úžasných dobrot. Jako předkrm byli grilované papriky plněné mletým masem, pak výborná hovězí pečeně s krémovou omáčkou a něčím, co chutnalo výborně ale Harry naprosto netušil o co jde, kandované hrušky přelité javorovým sirupem a další delikatesy.
"Tak co Harry, jak jde život? Ještě jsme ani pořádně nepokecali!" zavedl s Harrym řeč Fred, když zrovna Fleur nakrajovala překrásný svatební dort.
"Ále celkem dobře a co ty? Asi se vám v Příčný docela daří co?" Harry nechtěl dál rozvádět, jak se má, protože by musel jen lhát.
"To víš kamaráde, galeony se hromadí...a my už si můžeme dovolit i trochu nákladnější svatební dary!" Fred s Georgem se zářivě usmáli, naklonili se k sobě a pronesli:"Fred a George blbosti všeho druhu, k službám!"
****************************************************************
Harry zrovna dojídal svou porci dortu, když ho za rameno popadla obří ruka.
"Ahoj Harry, jak se vede?" zeptal se mohutný zarostlý muž zahalený do kožešiny, bradavický šafář Hagrid.
"Jé ahoj Hagride! Docela dobře a co ty?"
"Jo de to!" odpověděl Hagrid, ale on i Harry věděli, že jsou na tom mnohem hůř než tvrdí.
"Jo, mam pro vás dobrou zprávu," vzpomněl si náhle Hagrid," Bradavice se budou vodevírat, Minerva tak rozhodla po tom co...no...to sem neměl řikat!"
"No Hagride...víš," začal harry a nezajímal se proč tak McGonagallová rozhodla,"já už se do Bradavic nemůžu vrátit!"
"A my taky ne, půjdeme s Harrym!" ozvali se i Ron s Hermionou.
"Já sem to věděl!"povzdechl si Hagrid, "Ale stejně se mi po vás bude moc stejskat!" dořekl a v oku se mu zaleskla slza.
"Molly máš to všechno opravdu výborné!" ozval se Popletal, aby přerušil trapné ticho.
"Děkuju." odpověděla vděčně Molly a málem přitom na sebe zvrhla džbán s dýňovou šťávou.
Pro Harryho byla tato chvíle opravdu těžká, Bradavice pro něho skutečně byli skoro domovem a hlavně věděl, že se tam určitě vrátí Ginny, kterou celý rok neuvidí a přitom ji tak miluje.
Pomalu se setmělo a nad zahradou létali očarování drobní skřítkové se zářícími lucerničkami.
Všichni se ,už trochu posilnění ležákem zvedli k tanci uprostřed teplé letní noci i Ron s Hermionou si spolu zatančili, jediný kdo zůstal sedět byl Harry a také Ginny, nedokázali by totiž tančit s nikým jiným než spolu.
Smutně pozorovali první hvězdy a vroucně toužili obejmout se a vyznat si vzájemnou horoucí lásku...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 šanetka šanetka | Web | 14. března 2007 v 18:15 | Reagovat

UUUUUUuuužžžžžžžžžžžžžaaaaaaaaaaaasssssssssssssnnnnnnnýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýý!!!!!

Už se moooooooooooooc těším na další kapitolku!!!!!

2 pasu-Hanka pasu-Hanka | Web | 14. března 2007 v 19:26 | Reagovat

paráda! moc si přeju, aby se dali ti dva dohromady (Harry+Ginny), doufám, že to zařídíš...:)

3 pasu Pavla pasu Pavla | Web | 14. března 2007 v 20:12 | Reagovat

super ani to neni tak strasny jak jsi předesílala:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

4 Zdeněk Zdeněk | 15. března 2007 v 20:11 | Reagovat

Jéé to je péěékný...   Bude Další??

5 Kačenka Kačenka | 30. března 2007 v 13:31 | Reagovat

je to moc hezký, ta svatba byla pěkně popsaná

6 Harry Potter 7 Harry Potter 7 | 6. května 2007 v 19:54 | Reagovat

Super!Jako vždy!

7 Kátikačerka Kátikačerka | Web | 8. května 2007 v 20:40 | Reagovat

no no no no no no no no no no .......to je tak dojemný

8 Lísadlo Lísadlo | E-mail | Web | 24. května 2007 v 16:51 | Reagovat

kráááááááááááááásnééééééééééééé

9 ivuschka ivuschka | 18. června 2007 v 10:44 | Reagovat

Je to bezva! Jenom - Ginny ještě nemůže kouzlit mimo Bradavice, když je o rok mladší než Harry, že jo?

10 martti martti | E-mail | Web | 18. června 2007 v 10:46 | Reagovat

no..asi ne....

11 phdrm phdrm | E-mail | 20. června 2007 v 9:42 | Reagovat

Máš vtom zajímavénápady,mohl by sis ještě párkrát přečíst originál aby ses úplně vcítil do role spisovatelky Rowlingové. Jenom ty postavy by neměly mluvit nespisovně, jinaktomu už nic nechybí.

12 eliša eliša | Web | 8. července 2007 v 0:01 | Reagovat

herry je super, už se těším na sedmičku !!

13 bvg bvg | 27. července 2007 v 18:56 | Reagovat

máš skvělí nápady je to super.

14 martti martti | 15. srpna 2007 v 18:33 | Reagovat

sssssssssssss

15 helix helix | 26. prosince 2007 v 19:38 | Reagovat

hezký jako moooc se mi to líbí si šikovná Martti asi mas ve mne novou fanynnku a obdivovatelku!!!!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama