3.kapitola Zmatky

9. března 2007 v 21:02 | Martti z Medového ráje |  Harry Potter a utajená věštba (7.díl)
Ahoj, tak tu máme další kapitolku. Doufám, že se vám bude líbit stejně jako ty předchozí a že není moc hrozná. Jinak moc moc prosííííím, pište komentáře. Chtěla bych jí věnovat opět své super kamarádce Pavle, která mi napsala první koment k druhé kapitolce a své nej kámošce Šanetce, která mi napsala úúúplně první komentář k první kapitolce : ))
Martti z Medového ráje

Cesta utekla rychle a Weasleyovi spolu s Harrym už přijížděli domů. Harryho opět naplnil pocit blaha, který se ho zmocňoval pokaždé, když před sebou uviděl svůj druhý domov (hned po Bradavicích)- Doupě.
"Hermiona je už tady?" zeptal se Harry Rona.
"Jo, přijela včera. Pomáhá mamce vařit a uklízet na tu svatbu. Buď rád, žes´tady nebyl. Byla to hrůza, mamka furt řeší, jestli se bude Fleur hodit ta čelenka od pratety Muriel k šatům, jestli má pozvat Hannah nebo Paulin, jestli má být výzdoba růžovo-bílá nebo jen bílá, jestli má uvařit křenovou nebo houbovou omáčku.....no jak řikám hrůza. Jo a ta čelenka je příšerná, ale Fleur dělá, že se jí líbí , od tý doby, co se stalo to s Bilem, s mamkou až zázračně vychází, přitom je ale pořád stejně namyšlená jako dřív." stěžoval si Ron.
" Tak takovou švagrovou ti fakt závidět nebudu!" zasmál se Harry.
"Tak šup, pospěšte si!" popoháněl je pan Weasley. Harry s Ronem totiž dosud nevystoupili z auta. Teď už ale rychle vběhli do domu, protože jim po cestě notně vyhládlo a oni už se těšili na vyhlášené jídlo paní Weasleyové.
Prošli dřevěnými dveřmi a ocitli se v útulné a pěkně zabydlené kuchyni.Nyní zde ale nebylo vše tak uspořádané jako vždycky, kuchyňská linka byla celá pokrytá talířky se svatebními koláčky, velkým slavnostním smetanovým dortem, masem, omáčkami, různými druhy paštiček, cukrovím a domácí zmrzlinou i paní Weasleyová vypadala značně unaveně.
"Harry, drahoušku!" řekla a objala Harryho, tak, že byl málem udušen v záhybech zeleného, záplatovaného hábitu.
V tom se ale ozvalo mlaskání, Molly Harryho pustila, ohlédla se přes rameno a zahlédla Rona olizujícího si prst od marmelády a šlehačky.
"Rone, kolikrát ti mám říkat, abys neujídal, už takhle mám práce nad hlavu a ještě abych musela péct další koláčky!" rozčilila se Molly "hned vám udělám něco k večeři, zatím jděte nahoru, Hermiona už na vás čeká ve svém pokoji."
"No jo, dyť už dem!" prohlásil otráveně Ron.
"Ách jo.V poslední době je to s ní ještě horší než obvykle." stěžoval si Ron, zatímco stoupali po točitých, dřevěných schodech do svého pokoje.
Ronův pokoj byl celý oblepený plakáty jeho oblíbeného famfrpálového týmu, Harryho kufry i Hedvičina klec už stály na staré podlaze a na posteli se válelo pár karet Řachavého Petra.
"Tak co Harry, co Dursleyovi?" ptal se Ron a přitom sbíral z postele karty.
"Nic zvláštního. Většinu týdne jsem seděl v pokoji. Jinak jsme spolu vycházeli celkem v pohodě, ale představ si, že než jsme odjeli, vrhla se mi teta kolem krku a řekla abych se opatroval. Byl jsem fakt v šoku!"
"To si snad děláš srandu, ne?" vykulil oči Ron.
"Ne, vážně. Buď jí přeskočilo nebo si konečně uvědomila, že se za svobodna jmenovala Evansová!" pousmál se Harry, postupně mu ale úsměv ztuhl, vzpomněl si na svou matku Lilly.
Aby se ale opět neponořil do ledového jezírka smutku, převedl řeč na jiné téma.
"Jo, abych nezapomněl, Dudley má holku, jmenuje se Caren, ale abych řek pravdu, tak je možná ještě tlustší než on."
Ať se Harry snažil, jak chtěl, vždycky přišel na téma. které mu připomnělo jeho smutné vzpomínky.Miloval totiž Ginny, Ronovu sestru i ona ho měla velmi ráda, ale jejich velká láska jim zárověň bránila být spolu, protože pokud by se lord Voldemort dozvěděl, že spolu chodí, mohl by Ginny ublížit a toho se harry bál ze všeho nejvíc, proto se s Ginny po Brumbálově pohřbu rozešel a to ho mrzelo čím dál víc. Nezbývala mu ale žádná jiná možnost.
"Fakt, tak tu bych teda chtěl vidět!" rozesmál se Ron a Harry se opět myšlenkami vrátil k němu a rozesmál se spolu s ním.
**************************************************************
"Rone, co to tu proboha vyvádíš, to se směješ sám sobě nebo co?" vyhrkla udiveně a zároveň káravě dívka s dlouhými vlnitými vlasy, která právě vstoupila do pokoje, jakmile ale zahlédla Harryho s rozzářenýma očima a úsměvem od ucha k uchu ho objala kolem krku a dojatě řekla:"Ach Harry, ty už jsi tady? Hrozně jsem se o tebe bála. "
Harry zaznamenal, že Ron se na to tváří značně nelibě, ale dál už si toho nevšímal.
"Ale vždyť to byl jen týden. A co ty? Jak ses měla?" zeptal se,když se od něj odtrhla.
"Ále, pomáhala jsem Ronově mamce s tou svatbou, jak vidíš je to fakt náročný!" odpovídala unaveně Hermiona.
"Chtěl jsem vám oběma ještě něco říct!" vzpomněl si náhle Harry.
"Včera jsem měl hrozně divnej sen." Harry se odmlčel "Nerad bych ale, aby vám to dělalo starosti!"
"Neboj a povídej!" pobídl ho napjatě Ron.
"No, v tom snu byl nějakej Smrtijed, "vyprávěl Harry,"promluvil na mě, ale já jsem mu nerozuměl, vím jen, že jeho hlas mi byl strašně zlej,ale zároveň mi byl povědomej a ten člověk nemohl být úplně na straně zla. Dřív byl určitě hodnej, to vím jistě!"
"Tak to je fakt divný! Myslíš, že by to nohlo nějak souviset s tvojí budoucností?" zeptal se vyjeveně Ron.
"Já myslím, že to byla jen náhoda, ten sen je určitě úplně nesmyslný!" nenechala Harryho odpovědět Hermiona a zatvrzele si stála za svým názorem "Harry nedělej si z toho těžkou hlavu, byl to jen sen a navíc Ty-víš-kdo ti snad už navždycky zabránil vstupovat do své mysli, nebo ne? Takže je nesmysl myslet si, že by to mohlo souviset s budoucností!"
"Jo, já vim, ale přeci jen....." Harry nestihl domluvit, protože do dveří nečekaně vstoupila pohledná, rudovlasá dívka, byla to Ginny, na chvíli se pohledem střetla s Harrym, ale okamžitě smutně sklopila oči k zemi.
Harryho bodlo u srdce, byla to dívka jeho snů.
"Máte jít dolů na večeři." řekla konečně a rychle zmizela ze dveří.
"Harry proč s Ginny zase nezačnete chodit? Vždyť se milujete!" otázala se Hermiona posmutnělého Harryho.
"Vždyť víš, chci ji ochránit. Ale pojďte na tu večeři, mám už strašnej hlad a vy určitě taky!" změnil rychle téma Harry a všichni zamířili po schodech dolů.
Po výborné večeři si ještě chvíli povídali a nakonec spokojeně usnuli.
****************************************************************
Harry se vzbudil, na tvář mu dopadaly sluneční paprsky prosvítající skrz oprýskané okno. Ron už ve své posteli neležel, nejspíš už byl dole na snídani. harry se tedy protáhl, rychle vyskočil z postele, oblékl se a zamířil za Ronem.
Ten seděl u malého stolečku v rohu kuchyně. Jídelní stůl byl totiž venku na zahradě, sražen s dalšími třemi stoly a společně tvořily dlouhou plochu, připravenou na zítřejší hostinu.
"Dobré ráno Harry!" přivítala Harryho paní Weasleyová, která právě hůlkou dirigovala velké koště zametající kuchyňskou podlahu. U oken stáli Fred a George a při každém mávnutí jejich hůlky se kolem oken ovíjely bílé květiny, které tvořily i girlandy vedoucí přes celý pokoj a každou chvilku vyprskovaly plátky růží. Stejná výzdoba byla i venku na zahradě.
"Dobré ráno!" pozdravil i Harry a přisednul si vedle Rona.
"Nazdar Harry, jak ses vyspal?" zeptal se ho Ron.
"Ale jo, šlo to! Kde je Hermiona?" odpověděl Harry, zatímco mu paní Weasleyová servírovala pod nos zlatavé topinky se žluťoučkým máslem.
"Tak jez, Harry, drahoušku!" pobídla ho a Harry se pustil do jídla.
"Hermiona vstala brzo a teď pomáhá na zahradě Ginny chystat židle, mamka totiž chce, aby kolem opěradel rostly stejný kytky jako tady."
Náhle se na schodech ozvaly pomalé kroky, do kuchyně přišla Fleur a přitom podpírala Billa, který stále ještě nebyl v pořádku po útoku vlkodlaka.
"Dobrrrrré rrrcháno!" pozdravila Fleur a posadila Billa vedle Rona.
"Áááá Arry, tchy ušš jsi tchady? Mchoc rrráda tě vidííím."
"Já tebe taky." odpověděl harry s předstíraným úsměvem, pak ale Ronovi šeptl do ucha: "Co Bill? Už se ví jestli...jestli to na něm zanechá...nějaký...následky?"
"No, zatím to vypadá,že ne. Šedohřbet přeci jen nebyl proměněnej. Jen..."
V tu chvíli se ale Fleur soucitně otočila k Billovi a zeptala se ho:"Billíšku, milášku, co ssi dáášš kch sníídchani?" a políbila ho na rty.
"To co vždycky." odpověděl stručně Bill a mlsně se olízl.
"Áchch jo..."povzdechla si Fleur a vyndala z mrazáku velkou flákotu masa.
"To je v pořádku Fleur, já mu to udělám." zastavila jí Molly a dovedla ji zpět ke stolu. Harry nevěřil vlastním očím, to už ale paní Weasleyová hodila steak na pánev a začala ze sebe sypat informace ohledně svatby, které směřovaly k Fleur: "Poppy poslala sovu, prý určitě přijde a Sally taky. Artur jel ještě do Vydrníku domluvit se s farářem, ale odpoledne se ještě musíme stavit v Londýně pro ty šaty!"
"Harry pojď radši ven, tohle bude na dlouho." řekl Ron a vytáhl Harryho na zahradu.
Vstupní brankou právě vcházeli Lupin s Tonksovou ta už měla vlasy opět barvy růžové žvýkačky a Harry si všiml, že se drží za ruce.
"Nazdar děcka!" pozdravil je Lupin,"jé ahoj Harry!", rozzářeně se podíval na Harryho.
"Ahoj, jdeme vám pomoct s přípravami na tu svatbu, abysme si aspoň trochu odpracovali tu spoustu jídla, kterou u vás zítra sníme!" uvedla důvod jejich návštěvy Tonksová, prošla kolem Harryho a spiklenecky na něj mrkla.
***************************************************************
Večer se Harry rozvalil na své posteli, byl to opravdu vyčerpávající sen, připadal si, jako by z něj vyždímali poslední kapku energie, Hermiona měla pravdu, příparvy na svatbu byly fakt náročné.
K večeru už byli všichni hrozně unavení- paní Weasleyová měla tolik práce, že jim málem zapomněla udělat večeři a Fleur se po Georgově "vtipné" poznámce rozbrečela a s voláním "Šórši, ty si oprávdu strašššššný!", se zavřela ve svém pokoji a nechtěla k sobě pusti ani Billa.
Ale měli na to právo, zítra je přeci čekala svatba.
"Harry, ty už spíš?" zeptal se Ron, protože Harry přemýšlel sezavřenýma očima a chtěli si přece ještě povídat.
"Ne, ještě..." Harry větu už ale nedokončil, s blaženým úsměvem na tváři usnul a Ron brzy také...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pasu-Hanka pasu-Hanka | Web | 10. března 2007 v 16:03 | Reagovat

Paráda. Válíš. Je to fakt moc pěkná kapitolka i povídka jen mám malej dotaz: Dají se Harry a Ginny zase dohromady?

2 šanetka šanetka | Web | 10. března 2007 v 19:09 | Reagovat

šupeeeer!!!! Chci další kapitolku, protože to je úúúúúúžááááá!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  :o)

3 Martti Martti | 10. března 2007 v 21:02 | Reagovat

to pasu-Hanka: Uvidíš! ; )

4 Zdeněk Zdeněk | 12. března 2007 v 14:30 | Reagovat

Supééééér

5 ginny ginny | 15. března 2007 v 8:40 | Reagovat

supr dozaduji se pokracovani

6 Kačenka Kačenka | 30. března 2007 v 12:58 | Reagovat

to já taky ale ani nemusím, protože už tu je =v) a jinak se mi líbí o moc víc když spolu Harry a Ron nemluví spisovně ale "normálně" ypadá to u kamarádů mnohem přirozenějc!

7 Hanulka Hanulka | 20. dubna 2007 v 18:20 | Reagovat

hej máš to tu moc super a hlavně ať se Ginny s Harrym dají zase dohromady:-) bude jim to slušet :-)

8 Harry Potter 7 Harry Potter 7 | 6. května 2007 v 19:12 | Reagovat

Dobré jako předtím.Dal jsem hlas v anketě že chci aby bylo pokračování.hodnocení:DOBRÉ!

9 Kátikačerka Kátikačerka | Web | 8. května 2007 v 20:26 | Reagovat

kráááááááááásný

10 Lísadlo Lísadlo | E-mail | Web | 24. května 2007 v 16:42 | Reagovat

náááááááááááááádhera

11 ivuschka ivuschka | 18. června 2007 v 10:47 | Reagovat

Moc povedené. Držím Harrymu a Ginny palce. ;-)

12 helix helix | E-mail | 26. prosince 2007 v 19:27 | Reagovat

jo  a  neplanuješ skusit napsat sedmicku?Mimochodem se mi libi ze pisas stejnym stylem jako rowlingova to je hezky moc fakt :-))))

13 helix helix | E-mail | 26. prosince 2007 v 19:28 | Reagovat

je ja se omlouvam ja napsalaa sedmicku ja myslela osmicku fakt sorry ja myselela jestli nechces zkusit napsat osmicku jako 8. díl pac rowlingová to v sedmicce s harrym ukoncila:-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama