2.kapitola Sen

7. března 2007 v 19:26 | Martti z Medového ráje |  Harry Potter a utajená věštba (7.díl)
Doufám, že se vám bude líbit i moje druhá kapitolka. Ctěla bych jí věnovat svým skvělým kamarádkám Šanetce (lady Šann), Hance (pasu-hance), Pavle (pasu-pavle), Zuzce a Zuzance, za to, že mi pomohly ve "spisovatelských" začátcích. Moc dík. :))
P. S. Prosím o komentáře!
Martti z Medového ráje

Harry seděl na posteli v pokoji, kde trávil většinu svých letních prázdnin už skoro šest let.
Díval se ven z okna, byl pěkný slunečný den, ale jeho ani nenapadlo jít ven, stále se nevzpamatoval z oné tragické události.
Sledoval skrz oprýskané okenní tabulky starší dámy, které jezdily na kolech obtěžkaných nákupy v síťovkách, pracovité otce rodin, kteří pospíchali do práce v náručí decentní, ale elegantní černé, kožené aktovky, i malé děti, které vesele hrály u silnice fotbal.
U té silnice, po které Harry před dvěma dny přijel s Dursleovými z Londýna.
Harry si na okamžik představil, že děti létají na košťatech a místo fotbalového míče létají vzduchem Camrály a Potlouky a ten chlapec, který je jen sleduje je chytač a rozhlíží se po Zlatonce.
V Harryho myšlenkách hrály děti famfrpál- harryho nejoblíbenější sport, který dříve miloval, teď na něj ale neměl ani pomyšlení.
Byla to po dlouhé době jediná představa, která se netýkala Brumbála, lorda Voldemorta nebo viteálů. Harry sám byl touto myšlenkou velice překvapen- byla to známka toho, že Harry se už začíná vyrovnávat s Brumbálovou smrtí a svým úkolem do budoucna.
Povzbuzen tímto poznatkem se vydal dolů na pozdní snídani. Kuchyně ho uvítala svou nepřirozenou čistotou a Dudley zase nevrlým odfrknutím.
Byl sice pořád stejný ničema jako dřív, ale už vyrostl z nesmyslného dobírání Harryho, radši se od něj držel stranou.
Vernon s Petunií ve svém upraveném domku nebyli, často teď jezdili po nákupech nebo návštěvách známých- prý aby měl Dudlánek doma klid.
Dudley ale trávil většinu dne s kamarády nebo se svou dívkou Caren, která byla mimochodem ještě tlustší než Dudley.Teď ale tento "svalovec" ležel rozvalený na kožené pohovce a sledoval televizi.
Harry vycházel v poslední době s Dursleovými celkem dobře, díky jeho věku (bylo mu skoro sedmnáct) i tomu, že trávil většinu času zavřený ve svém pokoji.
******************************************************************
Týden v Kvikálkově plynul nezvykle klidně, ke konci týdne Harrymu přičel dopis od Rona.
Ahoj Harry,
doufám, že se máš dobře. Přijedeme pro tebe zítra kolem šesté večer.
P. S. Pozdravuj Hedviku a měj se hezky!
Ron
Harry měl z dopisu velikou radost, chtěl být sice u Dursleových sám, už ho ale nebavilo užírat se smutnými myšlenkami.
Večer se tedy vydal na poslední procházku potemnělým Kvikálkovem. Šel po známé, celodenním slunečním svitem rozpálené cestě, podél níž rozprostíraly své větve košaté stromy pohazující listy ve vlehém večerním vánku.
Došel až na dětské hřiště, kde seděl i před dvěma roky chvíli předtím, než ho přepadli mozkomorové. Při této vzpomínce ucítil, jak ho zebou konečky prstů. Zvedl se z vrzající houpačky a pomalým krokem pokračoval dál houstnoucí tmou.
Nakonec došel až k ulici, kde před lety poprvé zahlédl svého kmorta Siriuse v psí podobě a kde mu zastavil záchranný autobus.
Harry se opět vrátil ke svým tragickým úvahám. Proč on? Proč zrovna on? Nejdřív mu zemřeli rodiče, pak když už našel aspoň jednoho blízkého člověka- Siriuse, ztratil i jeho a nakonec ještě Brumbál!
Harry se pomalu, ani nevěděl jak vrátil do domu číslo čtyři v Zobí ulici.
V kuchyni rychle povečeřel s Dursleovými a pak už opět ležel na své posteli.
Když se chtěl v poslední době rozptýlit, listoval bradavickými učebnicemi. Úkoly nepsal.Většinu totiž tvořili sáhodlouhé eseje od Snapea, ten se už ale v Bradavicích nikdy neobjeví a Harry se tam s největší pravděpodobností také nevrátí.
Snape, ten hnusný Snape! Nebýt jeho byl by Brumbál ještě naživu. Harry si byl naprosto jistý, že kdyby se mu naskytla příležitost, dokázal by Snapea zabít!
Harry Snapea nenáviděl už od prvního ročníku, ale nyní už přesáhla jeho nenávist bod varu.
Černovlasý chlapec s jizvou na čele byl už ale velmi unavený a tak brzy usnul. I ve spaní ale na jeho tváři zůstal nenávistný úšklebek!
**************************************************************
Harry se propadal do temnoty, kolem něj se vlnila mléčně bílá mlha a nakonec dopadl na studenou podlahu zdobenou neznámými ornamenty.
Rozhlédl se kolem sebe a zahlédl postavu v černé, smrtijedské kápi, promluvila ledovým hlasem, při kterém Harryho zamrazilo, zároveň mu ale připadal podivně povědomý.
Navzdory čirému chladu, který z postavy vyzařoval bylo poznat, že není na straně zla odjakživa.
Harry se však opět vracel do reality, probudil se celý zpocený a vyčerpaný. Bylo už půl desáté, ale harry místo toho, aby vstal, musel stále myslet na postavu ze snu, nejpodivnější bylo, že harry poznal, že je v skrytu duše hodná a není zcela na straně zla.
Ten sen mohl být vidina budoucnosti, znovu oživaná vzpomínka na minulost, ale i zcela nesmyslný sen!
"Ty kluku jeden, koukej honem vstávat!" ozvalo se zároveň s bušením na dveře. Harry tedy rychle vstal a ještě celý zmatený pospíchal po schodech dolů.
******************************************************************
Harry se dočkal, hodiny právě odbily šestou. Již měl všechno sbaleno i Hedvika už netrpělivě poposedávala na svém bidýlku v pečlivě vyčištěné kleci.
"Tak kde sakra jsou?" ptal se netrpělivě strýc Vernon, který měl Harryho plné zuby i přesto, že Harry strávil u Dursleových jen týden. To už se ale před domem ozvalo zatroubení a zaparkoval tam ministerský vůz, Weasleyovi totiž po zkušenosti se zatlučeným krbem zvolili radši osvědčený, ikdyž ne tak přitažlivý způsob cestování.
"Už se sem asi nikdy nevrátím, proto vám chci poděkovat, že jste mě přijali a starali se o mě jako o vlastního! Sbohem!" neodpustil si Harry rýpavé poznámky před rozloučením.
Dursleyovi se zatvářili viditelně zaraženě a značně provinile, konečně si začali uvědomovat své chyby. Strýc vernon ale odpověděl pouze odměřěným "Sbohem!" a odešel, zato teta udělala něco, co by od ní nikdo nečekal, vrhla se Harrymu kolem krku a se slzami v očích vyhrkla: "Opatruj se!", konečně jí došlo, že je přeci jenom Lillyina sestra.
Harry nastoupil se šokovaným výrazem do auta, kde už na něj čekali pihovaté obličeje Rona, Freda a George.
"Ahoj Harry!"zdravili Harryho všichni sourozenci.
"Nazdar" pozdravil všechny Harry a pomohl panu Weasleymu naložit věci do kufru auta.
"Tak panstvo, jedeme!" řekl pan Weasley, nastartoval a auto se rozjelo, ozářené zapadajícím sluncem směrem k Doupěti.....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pasu Pavla pasu Pavla | Web | 7. března 2007 v 20:47 | Reagovat

super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! to že jsme pomohly tvému spisovatelskému jádru nám  neměj za zlé, no co myslíte nebyla by to škoda?

2 victor victor | Web | 8. března 2007 v 11:15 | Reagovat

Zcela určitě....

3 Zuzi Zuzi | 8. března 2007 v 19:47 | Reagovat

Hezkýý už se těším na další

4 pasu-Hanka pasu-Hanka | Web | 10. března 2007 v 15:56 | Reagovat

Krásný, ale tak trochu smutný. Jo a dík za věnovanou kapitolku!

5 Zdeněk Zdeněk | 12. března 2007 v 14:19 | Reagovat

pěéěéěéěéknýý

6 ginny ginny | 15. března 2007 v 9:02 | Reagovat

hustýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýý a moc pěknýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýý jen tak dááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááál

7 Kačenka Kačenka | 30. března 2007 v 12:49 | Reagovat

jejej můj komentář asi nebude tak důrazný jako ten od ginny ale přesto chci říct že se mi tahle kapitolka o5 velmi líbila!

8 Péťa Péťa | 30. dubna 2007 v 7:51 | Reagovat

supeeeeeeer. moc se mi to líbilo

9 Harry Potter 7 Harry Potter 7 | 6. května 2007 v 18:49 | Reagovat

Super,jako předtím.Je to dobré protože to zbytečně nenatahuješ.hodnocení:Výborné!

10 Kátikačerka Kátikačerka | Web | 8. května 2007 v 20:12 | Reagovat

ty jednou budeš spisovatelkou ani nevíš jak je to dojemný a ..............krásný   bůůůůůůůůůůůůůůůůůůů

11 oksana oksana | Web | 11. května 2007 v 20:26 | Reagovat

Kdyby J.K.Rowllinng neměla ten poslední díl hotovej tak by to od tebe asi opsala.

je to vážně povedene.Asi už máš jasno co do budoucna=)

12 Jitka Jitka | E-mail | 22. května 2007 v 9:21 | Reagovat

suprrrrrrrrrrrrrrrr

13 ivuschka ivuschka | 18. června 2007 v 10:39 | Reagovat

Je to bezvadný, moc krásný popisy okolí! Já bych to k Rowlingové nepřirovnávala, mně se to líbí, protože je to osobitý a taky možná trošinku jiný. A to je supééééééér!!!

pro Ginny:

Ty ses těma vykřičníkama chtěla dostat až do Bradavic ne? :-)

14 Alžbětka Alžbětka | 18. června 2007 v 20:13 | Reagovat

Jjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee        ttttttttoooooooooo      superrrrrrrrrrrrrrrrrrrr     -      sice čtu   jen   konec   1.dílu,   ale  vim o co jde.     ČÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁUUUUUUUUUUUUU :-)   :-)   :-)

15 witty witty | 23. července 2007 v 19:48 | Reagovat

Spatny to neni, ale mohlo by to byt lepsi. treba hned v prvnim odstavci, kde pises jak si Harry prestavuje ze deti hraji famfrpal a ne fotbal a v dalsi vete, ye Harry ted nema na  famfrpal ani pomysleni. Neodporuje si to?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama